Browsing Tag

Arsenal

Nuk paraqitet në stërvitje, zbulohet destinacioni i Kosielni

Laurent Koshielni ka kaluar nëntë vite me Arsenal dhe mendon se kaq mjafton. Mbrojtësi, i cili është edhe kapiteni i ekipit të Unai Emeri, nuk ka pranuar të paraqitet në stërvitje në shenjë proteste ndaj klubit. Këto të fundit nuk e lejojnë…

“Përplasen” Junajtid dhe Arsenali, synohet ish-i i Juves

Juventusi e shiti në verën e vitit 2017 te Sauthemptoni për shumën e 15 milionë sterlinave. Flasim për Mario Lemina, mesfushorin nga Gaboni. 25-vjeçari është pranë largimit nga “shenjtorët”, ndërsa ofertat në drejtim të tij janë tunduese.…

Ndizet Arsenal, arrin marrëveshjen me zbulimin e Ligue 1

Arsenal ka arritur marrëveshjen me Sant Etien për të transferuar Uilliam Saliban. Francezi kërkohej me ngulm nga Unai Emeri dhe sot vjen lajmi se është arritur akordi me klubin francez. Saliba është vetëm 18 vjeç dhe luan si qendërmbrojtës.…

Interesim nga Premier Liga, katër klube pas Strakoshës

Tomas Strakosha është një nga pikat më të forta të Lacios dhe kombëtares shqiptare. 24-vjeçari e mbylli sezonin e fundit i dëmtuar, por ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë. Mediat italiane raportojnë se për gardianin shqiptar ka…

Ozil pranë largimit nga Arsenali, zbulohet destinacioni

Mesut Ozil ka edhe tre vite kontratë me Arsenalin, por fantazisti është pranë largimit. 30-vjeçari tundohet nga ideja për të luajtur në vendin e origjinës së prindërve të tij, në Superligën turke. Ish-lojtari i kombëtares gjermane…

Vaskez zgjedh Anglinë, të hënën zyrtarizohet te klubi i ri

Uilfred Zaha është dëshira e madhe e Arsenalit, por transferimi i tij po bëhet gati i pamundur. Kristal Palas kërkon shumë dhe “Topçinjtë” e kanë të vështirë të kënaqin dëshirat e klubit londinez. Kështu, në “Emirates Stadium” aktivizohet…

Francez për francez, Atletiko piketon zëvendësuesin e Grizman

Atletiko Madrid po kërkon zëvendësuesin e Antuan Grizman. Shumë emra kanë qarkulluar, por spanjollët nuk duan të nxitohen. I fundit që ka dalë në skenë është po francez. Ai luan me Arsenalin dhe “Colchoneros” e pëlqejnë shumë. Flasim për…

Fekir gati për ndarjen me Lionin, dy klube në balotazh

Nabil Fekir është lojtari i radhës që mund të largohet nga Lioni. Francezi ka shfaqur interesin e një sërë klubesh të mëdha evropiane, që janë në radhë për të “rrëmbyer” shërbimet e tij. Së fundmi, mediet evropiane raportojnë se Roma dhe…

Dy “kurbane” për Zaha, ja kush rrezikojnë tek Arsenali

Unai Emeri dëshiron më patjetër shërbimet një sulmuesi dhe Uilfred Zaha është emri që i janë vënë pas. Oferta e parë prej 40 stërlinash është refuzuar nga Kristal Palas dhe Arsenal duhet të niset me një ofertë shumë më të përmirësuar.…

Arsenali goditje të zgjuar në merkato, afron yllin e Portos

Arsenali ende nuk e ka hapur merkaton e kësaj vere, me "Topçinjtë" që nuk kanë zyrtarizuar asnjë afrim deri në këto momente. Gjithsesi, duket se zyrtarizimi i afrimit të parë është çështje kohe, pasi Jasin Brahimi ka gjetur akordin me…

Nuk bindi Interin, Arsenali hidhet në sulm për 24-vjeçarin

Arsenali po kërkon për një sulmues dhe ka hedhur sytë nga Serie A. I preferuari i Unai Emeri është Keita Balde. Senegalezi mbylli sezonin me Interin, aty ku ishte huazuar nga Monako. Zikaltrit nuk kanë ndërmend të paguajnë shumën e 34…

VIDEO | “Mustafi, lërë mbrojtjen! Kalo sulmues”

Shkodran Mustafi luan prej 3 sezonesh te skuadra e Arsenalit dhe mbrojtësi me origjinë shqiptare shpeshherë është kritikuar, për shkak të gabimeve që ka bërë në prapavijë. Kampioni i Botës me Gjermaninë në vitin 2014 u transferua te…

Shkëmbimi Kesi-Torreira, “çelësi” është Granit Xhaka

Po flitet prej disa ditësh për një shkëmbim të bujshëm mes Arsenalit de Milanit për dy mesfushorët, Frenk Kesi dhe Lukas Torreira. Të dy futbollistët janë të ngjashëm me njëri-tjetrin dhe kanë bërë sezone shumë të mira. Si pasojë, ka lindur…

Kur Adidas nuk të lejon të blesh lojtarë…

Sot, në botën e futbollit, kompanitë e veshjeve sportive kanë një rol kryesor. Jo vetëm që furnizojnë skuadrat me uniforma të reja çdo sezon, por sigurojnë dhe kontrata faraonike dhe përfitime të çmendura. Kompani si "Nike", "Adidas",…

Gnabri më i miri i vitit? Belerin lëshon perlën

Serxh Gnabri është lojtari më i mirë i vitit për Bajernin e Mynihut. Gjermani ka bërë një vit mjaft cilësor, duke e ndihmuar ekipin gjerman të fitojë dopietën. Të shumtë kanë qenë shokët dhe miqtë, që e kanë uruar 23-vjeçarin për këtë çmim.…

Boban dhe Gazidis me mision, ka një favorit për mesfushën

Marko Xhampaolo tha fjalët e para si trajner i Milanit gjatë ditës së sotme. Prioritet do të jetë ndërtimi i një loje të bukur që do rikthejë entuziazmin dhe do zbavisë tifozët. Maldini, Boban dhe Gazidis po bëjnë maksimumin për t’i…

Arsenali e gjen mbrojtësin, gati firma me liderin e Torinos

Pas një sezoni të parë zhgënjyes në veri të Londrës, trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, është vendosur për një mini-revolucion në mbrojtje dhe ka shënjestruar liderin e Torinos, Izo. Ky i fundit, së bashku me portierin Sirigu, ishin dy…

Kontratë pensioni për Kosielnin, largimi nga Arsenali i sigurt

Kapiteni i Arsenal Lorent Kosielni është shumë pranë largimit nga “topçinjtë. Qendërmbrojtësi është prej nëntë vitesh pjesë e klubit londinez dhe mesa duket francezi s’do e plotësojë dot një dekadë i veshur me fanellën e skuadrës angleze.…

Xhaka tek Atletiko? Kjo lëvizje e Arsenalit i vë “vulën”

Granit Xhaka përflitet shumë për një largim të mundshëm nga Arsenali këtë verë. Niveli i lartë i treguar prej tij ka bërë që Interi dhe Atletiko Madridi të interesohen për ta blerë. Me “topçinjtë” ai është shndërruar në një prej lojtarëve…

Ylli i Arsenalit drejt Milanit, e tundon trajneri i ri

Lukas Torreira është një nga mesfushorët, që përflitet për të zbarkuar në Milano. Uruguajani ka treguar se është një luftëtar i vërtetë. Milani ka nevojë për grintën e tij dhe dëshiron ta bëjë pjesë të projektit për ringritjen e klubit në…

E do Milani dhe Arsenali, flet agjenti i fantazistit belg

Arsenal kërkon me ngulm fantazistin e Sampdorias, Denis Praet. Mesfushori ka bërë një sezon shumë cilësor, duke luajtur të gjitha ndeshjet me ekipin e tij. Arsenal e dëshiron belgun për të zënë vendin e lënë bosh nga ikja e Aron Ramsej.…