Browsing Tag

AC Milan

Ylli i Arsenalit drejt Milanit, e tundon trajneri i ri

Lukas Torreira është një nga mesfushorët, që përflitet për të zbarkuar në Milano. Uruguajani ka treguar se është një luftëtar i vërtetë. Milani ka nevojë për grintën e tij dhe dëshiron ta bëjë pjesë të projektit për ringritjen e klubit në…

Milani sakrifikon Kutronen, kërkon me çdo kusht mesfushorin!

Mesfusha është reparti kryesor ku do të fokusohet merkato e Milanit gjatë kësaj merkatos së kësaj vere. Drejtuesit e “djallit” ëndërrojnë transferimin e uruguaianit të Arsenalit, Lukas Torreira, por gjasat që mesfushori shtatshkurtër të…

E do Milani dhe Arsenali, flet agjenti i fantazistit belg

Arsenal kërkon me ngulm fantazistin e Sampdorias, Denis Praet. Mesfushori ka bërë një sezon shumë cilësor, duke luajtur të gjitha ndeshjet me ekipin e tij. Arsenal e dëshiron belgun për të zënë vendin e lënë bosh nga ikja e Aron Ramsej.…

Bakajoko i shkel syrin Interit: Konte, trajner i madh!

Bakajoko është një nga lojtarët e shumtë që Çelsi ka në huazim. Francezi e kaloi këtë vit të Milani dhe tani rikthehet në Londër. Me kuqezinjtë ka treguar se është një lojtar me shumë cilësi, përtej problemeve me Gatuzon dhe Açerbin.…

Interi apo Milani? Talenti Barela zgjedh

Nikolo Barela është një nga talentet më të mirë në tregun italian. 22-vjeçari pritet të lërë Kaljarin këtë verë për të zbarkuar në një prej dy gjgantëve Milanezë. Inter dhe Milan janë dy ekipet më të interesuar për mesfushorin. Kuqezinjve u…

Milani e kërkoi, Tare merr vendimin final

Përpjekjet e Milanit për t’i marrë Lacios Igli Taren kanë rezultuar të kota. Një emër si Milani sigurisht që do tundonte çdokënd, por drejtuesi shqiptar i ka thënë shpesh se Lacio për të është më shumë se një klub. Sipas “Sky Sports”,…

Juve bën pazar te Milani, babai i spanjollit jep miratimin

Matia Perin nuk ndihet komod për rolin e tij te Juventusi. Portieri italian nuk ka arritur të luajë gati fare këtë sezon, me Sheznin që merr maksimumin e minutave. Kjo ka sjellë në idenë e largimit të portierit italian drejt një…

Largimi i legjendave dhe drejtimi i Milanit, flet Pepe Reina

Revolucioni që po ndodh te Milani duket se i ka trembur tifozët. Largimi i Gatuzos dhe Leonardos, që kanë dhënë shumë mund për këtë klub, ka hasur me shumë kundërshti. Ardhja e personave si Gazidis, që nuk kanë lidhje me të shkuarën e…

ZYRTARE | Vjen dorëheqja e radhës te Milani

Pak orë pas dorëheqjes së Xhenaro Gatuzos nga posti i Trajnerit, te Milani ka ardhur një tjetër dorëheqje. Drejtori sportiv Leonardo u kërkoi drejtuesve të lartë të klubit italian që bashkëpunimi mes tyre të mbyllej, kërkesë kjo që është…

Projekti i ri i Milanit mund të nisë me befasinë e madhe!

Xhenaro Gatuzo, me gjithë pasionin dhe grintën që tregon teksa drejton Milanin, nuk pritet të vazhdojë sezonin e ardhshëm. Ivan Gazidis, drejtori i përgjithshëm kuqezi, po pregatitet për të sjellë në Milano atë që i nxorri kampion për herë…

Leonardo s’ka shpëtim, në Itali nxjerrin lajmin e bujshëm

Gjatë javëve të fundit lajmet mbi largimin e Leonardos nga klubi i Milanit kanë filluar të bëhen gjithmonë e më të shumta. Drejtori sportiv i “Djallit” duket se është në ditët e fundit në këtë post. Sipas “pianetamilan.it”, braziliani ka…

VIDEO | Çfarë makthi për Milanin, bie një kategori më poshtë

Ekipi primavera i skuadrës së Milanit nuk ka mundur të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit të moshave në Itali. “Djajtë” e vegjël u ndalën në një barazim 1 – 1 me Fiorentinën, rezultat ky që i rendit në vendin e parafundit në tabelën…

Një legjendë mendon rikthimin te Milani

Rikardo Kaka ka dy vite që është shkëputur nga futbolli. Braziliani pas tërheqjes është treguar pasiv sepse ka dashur t’i kushtojë kohën e munguar familjes. Ai tani po e mendon të kthehet në një rol drejtues pranë një klubi apo kombëtareje.…

Milani përgatit spastrim, por 2 lojtarë nuk preken!

Sido që të shkojë në ndeshjet e mbetura të sezonit, Milani e ka kuptuar se ekipi aktual nuk ka të ardhme dhe nuk do të luftojë kurrë për më shumë se vendi i katërt, që edhe këtë vit po duket shumë larg. Për këtë arsye, drejtuesit e…

VIDEO | 105 ditë pa shënuar, merr fund pritja e Susos

Milani ka mbyllur pjesën e parë të takimin ndaj Bolonjës në avantazhin e një goli. Ishte futbollisti spanjoll Suso, ai që ka vënë emrin në listën e shënuesve pas një kohe të gjatë. Suso është rikthyer të shënojë për Milanin pas më shumë…

E zbulon vetë lojtari, Milani ishte pranë talentit francez

Milani bëri një merkato aktive në verë, por shumica e lojtarëve të ardhur nuk kanë treguar nivelin e pritur. Drejtuesve, duke parë gjendjen e ekipit, iu desh të ndërhynin edhe në merkaton e dimrit për të sjellë elementë që bënin diferncën.…

Poçetino te Milani? Tani flet vetë trajneri argjentinas

Xhenaro Gatuzo më shumë mundësi po përjeton muajt e fundit si trajner i Milanit. Ish-mesfushori nuk ka arritur të ndërtojë një strategji fituese në Milano, kështu i shohim përsëri kuqezinjtë në ujërat e vendeve të Europa League. Natyrisht…

VIDEO: Katastrofa e radhës, Milani nuk ngre më kokë!

Makthi i Milanit nuk po njeh fund. Humbja e sotme në Torino i vë vulën një sezoni, ku shumë vetë prisnin diçka ndryshe nga ato që ishin mësuar të shikonin gjatë viteve të fundit. Humbja 2 – 0 ndaj ekipit “granata” shoqërohet dhe me…

Gatuzo habit me formacionin, Piatek lihet në stol

Xhenaro Gatuzo ka befasuar të gjithë me formacionin e përgatitur për takimin e sotëm ndaj Torinos. Sulmuesi polak Kristof Piatek është ulur në stol dhe “çelësat” e sulmit janë besuar Patrik Kutrones, i cili mbështet nga të përhershmit…

“Duhet ta mundim racizmin, por idiotët janë kudo”

Racizmi në Itali nuk ka të mbaruar. Shembulli i fundit janë koret e tifozëve të Lacios ndaj Bakajoko dhe Kesi. Kjo ndodhi në ndeshjen gjysmëfinale të kupës së Italisë, ku Lacio fitoi 0-1 dhe shkoi në finale, duke thelluar krizën, që ka…