Zyrtare | Milani njofton blerjen e radhës

0

Pas Teo Hernandes, Milani ka prezantuar një tjetër blerje. Rade Kruniç është lojtari më i ri që zbarkon në Milano. Boshnjaku ishte një objektiv primar i kësaj merkatoje. Për të Milani është interesuar që në fillimin e merkatos dhe më në fund ish-futbollisti i Empolit është veshur kuqezi.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i Milanit në “Twitter”. Noftimi është mjaft interesant. Nëpërmjet një video me pyejtje përgjigje arrijmë të zbulojmë se 25-vjeçari është mesfushori më i ri i kuqezinjve, por edhe hobet e tij.

Kruniç është një prej atyre që ka spikatur më shumë te Empoli. Shquhet për një vizion të madh loje. Sezonin e kaluar luajti 33 ndeshje në Serie A. Regjistron pesë gola dhe shtatë asiste. Rënia e Empolit nga elita e futbollit italian e bëri më të lehtë këtë lëvizje.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.