Browsing Tag

Tottenham

Totenhemi tenton Dibalën, por oferta është qesharake

Paolo Dibala ka përjetuar një ndër sezonet më zhgënjyese të karrierës së tij, teksa shënoi vetëm 5 gola në 30 takimet e tij gjatë sezonit që lamë pas të Serie A. Kjo paraqitje e dobët e lojtarit ka ndikuar dhe në vlerën e kartonit të…

Dështim fenomenal, Totenhem shet sulmuesin në Meksikë

Klubi meksikan i Monterreit ka habitur të gjithë teksa ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit holandez Vinsent Jansen. “Gjiganti” meksikan ka derdhur 8 milionë në arkat e Totenhem për kartonin e 25-vjeçarit. Futbollisti holandez ka…

Një tjetër Poçetino te Totenhemi, firmos djali i trajnerit

Trajneri i Totenhemit Mauricio Poçetino ka përjetuar një ditë te veçantë teksa ka qenë prezent në nënshkrimin e kontratës së  parë profesioniste të një prej talenteve të akademisë së londinezëve. Mirëpo nuk kemi të bëjmë me një lojtar…

E ardhmja e Eriksen, Poçetino kapet “mat” nga gazetarja

Pikëpyetja më e madhe në kampin e Totenhemit është e ardhmja e Kristian Eriksen. Ylli danez po kërkohet me ngulm nga Reali i Madridit, por Totenhemi nuk preferon ta shesë. Megjithatë, vetë Eriksen ka shfaqur publikisht dëshirën e tij për…

“Jam gati”, Totenhemi me një yll më shumë në finale

Totenhemit që nga 9 prilli i është dashur të privohet nga shërbimet e sulmuesit kryesor. Herri Kejn pësoi atë dëmtim në ligamente dhe gjatë gjithë kësa periudhe i është dashur të punojë fort për t’u kthyer në urdhrat e trajnerit Poçetino.…

Poçetino bën autokritikë: Gabova unë!

Mauricio Poçetino ka marrë përsipër përgjegjësinë për humbjen 1-0 të Totenhemit kundër Ajaksithas taken, duke pranuar se hodhi në fushë formacionin e gabuar në gjysmëfinalen e vajtjes në Champions League. Poçetino vendosi të luajë me…

Ajaksi pushton edhe Londrën, gjysmë bilete për finalen

Ajaksi i Amstedamit është me një hap në finalen e Champions-it, teksa ka mundur në Londër Totenhemin me rezultatin minimal 1 – 0. Goli i Doni Van de Bek në minutën e 15-të rezultoi vendimtar për fatin e takimit. Totenhemi u…

Ajaks spektakolar në 45 minuta, Totenhemi “gjymtohet” keq

Ajaksi i Amasterdamit vazhdon të mahnitë botën me paraqitjen fenomenale në këtë edicion të Champions League. Skuadra nga Amsterdami zhbllokoi e para takimin në Londër me anë të mesfushorit Doni Van de Beek, ndërsa te Totenhemi kundër po…

Edhe Klop kundër VAR: Më vjen keq për Sitin

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, foli për mediat angleze sot, ku më shumë u ndalua te ndeshja çerekfinale mes Mançester Sitit dhe Totenhemit, një nga ndeshjet më të bukura në historinë e Champions League. Strategu gjerman tha se ndien…

Oraret zyrtare, ja kur luhen gjysmëfinalet e Champions-it

Uefa ka publikuar ditën e sotme datat dhe oraret e ndeshjeve të fazës gjysmëfinale të Champions League. Takimet e para do të zhvillohen pas dy javësh më 30 prill dhe një maj, ndërsa ndeshjet ditë janë vendosur më datë 7 dhe 8 maj.…

VIDEO | VAR fshehu videon, goli i Totenhemit duhej anuluar!

Goli i sulmuesit spanjoll Jorente në takimin e djeshëm midis Mançester Sitit dhe Totenhemit solli jo pak polemika. Pep Guardiola ishte i pari nga klubi i eliminuar që ngriti dyshime mbi atë vendim të arbitrit Çakir dhe sistemit “VAR”.…

Fati i buzëqesh Ajaksit, e gjen Totenhemin pa dy goleadorët

Heung-Min Son ishte padyshim heroi i Totenhemit në ndeshjen e së mërkurës ndaj Mançester Sitit. Futbollisti korean bëri që të harrohej mungesa e të dëmtuarit Herri Kejn, duke mposhtur në dy raste portierin Ederson. Në një intervistë për…

Eriksen: Jam njeriu më me fat në planet!

Mesfushori i Totenhemit, Kristian Eriksen, i cili dha pasimin e gabuar që çoi te goli i anuluar i Sitit në shtesë deklaroi për BT Sport: "Jam një ndër njerëzit më me fat në planet në këtë moment. Mendova se mori fund, por ishte një ndeshje…

Fitorja e dhimbshme e Poçetinos: Kejn mungon gjatë

Totenhemi e fitoi ndeshjen e vajtjes në çerekfinalet e Champions League kundër Mançester Sitit, por trajneri Mauricio Poçetino nuk ishte i lumtur pas ndeshjes. Shkaku ishte dëmtimi i yllit të ekipit, sulmuesi Herri Kejn, i cili në një…

Specialist në asiste, Eriksen barazon rekordin e Bekam

Kristian Eriksen është prej vitesh një ndër lojtarët kyç të skuadrës së Totenhemit. Mesfushori belg është një futbollist i kompletuar i aftë të luajë në role të ndryshme të repartit të mesfushës. Krahas goditjes perfekte, danezi shkëlqen…