Specialist në asiste, Eriksen barazon rekordin e Bekam

0

Kristian Eriksen është prej vitesh një ndër lojtarët kyç të skuadrës së Totenhemit. Mesfushori belg është një futbollist i kompletuar i aftë të luajë në role të ndryshme të repartit të mesfushës.

Krahas goditjes perfekte, danezi shkëlqen dhe në asiste, të cilat i ka më bollëk në çdo sezon. Në takimin e sotëm kundër Liverpulit, Eriksen dha asistin për golin e Lukas Mouras, veprim ky që e çon në dhjetë numrin  e asisteve këtë sezon.

Ky është viti i katërt radhazi që 27-vjeçari kap këtë kuotë asistimesh. Nëse shfletojmë librat e statistikave i vetmi lojtar që e ka bërë këtë gjë është legjenda e Mançester Junajtid, Dejvid Bekam, një lojtar që ka pasur shumë ngjashmëri me Eriksen përsa i përket stilit të lojës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online