Eriksen: Zemër, fat dhe… Lukas Moura! Meriton një statujë!

0

Mesfushori i Totenhemit, Eriksen, foli menjëherë pas fitores së madhe 3-2 në Amsterdam, duke mos e tepruar me festimet, si danez dhe si “ish” i Ajaksit.

Fitore e madhe, e papritur, duke parë si shkoi ndeshja. Ajaksi luajti më mirë se ne në dy ndeshje, por patëm fat që shënuam 2 gola të shpejtë dhe u rihap gjithçka.

“Më vjen keq për Ajaksin, kam luajtur aty dhe kam shumë miq, por e donim shumë këtë finale. Fati ishte me ne sot, luajtëm me zemër dhe kishim edhe Lukas Moura.

“Moura luajti një ndeshje të madhe, është heroi ynë, meriton një statujë në Angli”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.