Browsing Tag

Strakosha

Strakosha rikthehet titullar, Rashica dhe Celina shkëlqejnë

Thomas Strakosha është rikthyer nga dëmtimi që pësoi në fundin e sezonit të shkuar dhe sot ka luajtur titullar në takimin e Lacios kundër Paderbornit. Portieri kuqezi luajti 90 minuta, duke pësuar 2 gola në këtë sfidë. Lacio triumfoi 4-2…

Lajme të mira nga Serie A, kuqezinjtë e Lacios janë gati!

Thomas Strakosha, portieri i kombëtares kuqezi, është rikthyer nga dëmtimi. Gardiani kuqezi vuante nga një dëmtim në tendinën e Akilit, por tashmë duket i rikuperuar plotësisht. Siç raportojnë mediat italiane, Strakosha është rikthyer në…

Derbi londinez për Strakoshën, Lacio nuk e lëshon

Sipas asaj që është raportuar nga “Corriere di Roma”, Arsenali po përshpejton tratativat për portierin kuqezi, Thomas Strakosha. Strakosha ka qenë një lojtar shumë i rendesishëm për Lacion, që kur ai i mori vendin e titullarit Federio…

Notat: Gjimshiti fitoi derbin shqiptar, Strakosha pa faj

Atalanta duket se nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon, me bergamaskët që morën një triumf jetik në sfidën direkte ndaj Lacios një ditë më parë, me shifrat 1-3. Protagonist në këtë takim ishte padyshim Berat Gjimshiti, i cili ishte pjesë…

Dëmtim i rëndë në gju, shqiptari i Lacios mbyll sezonin

Nuk ka shkuar siç pritej sezoni i parë i Valon Berishës në Itali. Futbollisti i Lacios ka qenë pafat përsa i përket dëmtimeve muskulore, që këtë sezon kanë qenë të shumta, më konkretisht pesë të tilla që e lënë për muaj të tërë në…

Notat/ Strakosha perfekt, edhe në pikën e tij të dobët

Lacio mori një fitore të madhe sot në San Siro, kundër Interit, duke u futur fuqishëm në garën për vendin e katërt, ndërkohë që Milinkoviç-Saviç e Imobile ishin dy lojtarët më të mirë në fushë. Megjithatë, notë mjaft të lartë mori në…

Strakosha shmang frakturën, Inzagi ende në pritje

Thomas Strakosha pësoi një lëndim në shpatull pas një përplasje me Edin Xhekon në minutat e fundit të derbit kundër Romës. Futbollisti shqiptar ndjeu dhimbje të forta në shpatull dhe te Lacio i frikësuan për ndonjë frakturë që do ta linte…

Lacio kalon në çerekfinale, poker ndaj Novarës

Lacio-Novara ka qenë ndeshja e parë e Kupës së Italisë për ditën e sotme, ku ekipi i Simone Inzagit ka kaluar pa probleme Novarën  me rezultatin 4-1. Me këtë fitore, bardhekaltrit sigurojnë një biletë në çerekfinale, ku do të presin…

Kaos te Lacio, edhe Strakosha humbet qetësinë

Roma është një qytet i vështirë për të luajtur futboll, jo më kot Fabio Kapelo ka thënë se një titull aty vlen sa 5 në Torino apo Milano. Presioni ndaj dy ekipeve romane është i frikshëm nga tifozët, që kalojnë shumë shpejt nga

Video | Juventus fiton, por Strakosha i prish festën Ronaldos

Juventusi ka fituar pa shumë vështirësi në Torino ndaj Lacios së Simone Inzagit. Skuadra e drejtuar nga Maksimiliano Alegri dominoi gjatë të gjithë takimit. Pjaniç hapi rezultatin me një goditje të bukur nga jashtë zone, ndërsa takimin e…

Strakosha motivon ekipin: Ecim përpara, s’ka justifikime…

Lazio e Thomas Strakoshës dhe Igli Tares nuk e filloi siç duhet kampionatin. Ekipi i Inzagit e filloi gjithçka mirë duke gjetur avantazhin të parët, por Napoli ia doli të përmbyste rezultatin falë golave të Milik dhe Insinjes. Mbas ndeshjes…

E bujshme nga Italia: Liverpuli synon Strakoshën

Merkatoja verore ka nisur dhe Lacio mund të kthehet në një supermarket, sepse pas largimit të mbrojtësit De Vrij, priten oferta të jashtëzakonshme për mesfushorin Milinkoviç Saviç, por edhe Felipe Anderson e disa lojtarë të tjerë janë të…

“Quhem Thomas Strakosha dhe kjo është historia ime”

Portieri i Lacios dhe Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, ka mbushur sot 23 vjeç dhe natyrisht nuk mund të mungonin urimet nga çdo anë, duke nisur nga shokët e skuadrës dhe klubi lacial, që i ka kushtuar një video mjaft të bukur, një…

Strakosha: Me Lacion duam të marrim atë që na takon

Mbëmjen e djeshme Thomas Strakosha, së bashku me kapitenin e Lacios Senad Luliç, ishte i panishëm në një mbrëmje festive në Lazio Clan Latina, aty ku për vizitë ishte edhe shqiponja e famshme e Lacios, Olympia. Një darkë e këndshme,…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online