Browsing Tag

Strakosha

Viti magjik i Strakoshës, vlen 10 herë më shumë

Thomas Strakosha është futbollisti më i suksesshëm shqiptar në këtë moment dhe me siguri viti 2017 do të mbetet i paharrueshëm për të, sepse ka qenë i mbushur me suksese. Në janar 2017 vlente 1.4 milionë, sipas sitit të specializuar…

Strakosha një thesar për Lacion, tani bën edhe mbrojtësin

Thomas Strakosha është gjithnjë e më shumë një personazh mjaft i rëndësishëm te Lacio dhe tashmë edhe mediat në Itali e kanë shpesh në qendër të vëmendjes. Gazzetta dello Sport i ka kushtuar një artikull në numrin e saj të fundit, ku është…

Java e Ikardit, por edhe e Strakoshës

Është Mauro Ikardi, pa dyshim, lojtari i javës në Serinë A. Ylli argjentinas mundi Milanin me 3 golat e djeshëm dhe konfirmohet si sulmuesi më i fortë i Serisë A. Vlerësimi në mediat italiane ishte maksimal për Ikardin, me nota mjaft të…

Lacio triumfon, Strakosha mbyll “gropat” e mbrojtjes

Para pak ditësh Lacio u mund keqas nga Napoli, por Strakosha ishte ndër më të mirët në fushë dhe humbja erdhi kryesisht për shkak të dëmtimeve të njëpasnjëshme në mbrojtjen laciale. Sot, me shumë mungesa në prapavijë, Lacio fitoi 3-0 në…

Strakosha: Rashica na sikletosi, por ia dolëm

Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, foli mbrëmjen e djeshme për Supersportin, duke u ndalur te ndeshja e së enjtes kundër Viteses së Milot Rashicës, i cili dha dy asiste për golat e pësuar nga Strakosha: “Ishte ndeshje e…

Vlerësim maksimal për Strakoshën, heroi i fillimndeshjes

Evitoi fundosjen që në fillim të ndeshjes dhe mbajti lart entuziazmin e skuadrës dhe tifozëve, pasi kreu dy pritje të shkëlqyera që në fillim. Strakosha tashmë është një garanci, duke u gjendur gati, që në 5 minutat e para. Kjo ka bërë që…

Lacio kërkon rezervë për Strakoshën, ofrohet… Marketi

E çuditshme si mund të ndryshojnë gjërat brenda një viti në futboll. Verën e shkuar Etrit Berisha u largua nga Lacio, i lodhur së qeni rezerva e Federiko Marketit, titullar prej vitesh dhe pjesë e kombëtares. Në fakt, Lacio tentoi ta…

Strakosha: De Biazi bëri një komb të besojë

Thomas Strakosha është bashkuar me korin e futbollistëve të kombëtares, që kanë përshëndetur dhe falënderuar trajnerin Xhani De Biazi, pas largimit të këtij të fundit nga drejtimi i kombëtares shqiptare. “Faleminderit për gjithçka,…

Hysaj, Strakosha e Berisha, rritet sërish vlera në treg

Kombëtarja është në krizë, por disa nga lojtarët e Shqipërisë janë në moment të artë në aspektin personal. Siti i specializuar në tregun e futbollit, “transfermarkt.de”, që përcakton një vlerë të përafërt në treg për çdo futbollist, bazuar…