“Game of Thrones” dhe futbolli, këto ngjashmëri do ju habisin

Ka kaluar pak më shumë se një dita nga momenti kur me qindra miliona njerëz u vendosën përballë ekraneve të televizorëve për të parë episodin hapës të sezoni të nëntë dhe të fundit të serialit “Game of Thrones”.

Seriali ka filluar xhirimet e para 10 vite më parë dhe numri i aktorëve i kalon të 200-at. Çuditërisht disa prej tyre kanë ngjashmëri me persona të botës së futbollit. Siç do e shikoni te fotot e mëposhtme.

Mesi / Bran

Francesco Totti / Jamie Lannister

 

Walter Sabatini / Jorah Mormont (Këta kanë ngjashmërinë më të madhe)

Andrea Pirlo / The Hound

Mats Hummels / Oberyn Martel 

Dani Osvaldo / Kahl Drogo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online