VIDEO: Magjitë e Mesit dhe gafa e De Geas, merr fund dueli në Barcelonë

Lionel Mesi rikthehet të shënojë në çerekfinalet  e Champions-it pas më shumë se 12 ndeshjesh, madje realizon dy të tillë në harkun e katër minutave.

Në të 16-ën një gabim i Eshli Jang u shfrytëzua mjaft mirë nga “pleshti”, i cili pasi driblon Fred nuk i lë asnjë shans me anë të një goditje perfekte me të majtën. Katër minuta më vonë argjentinasi tenton sërish, kësaj here me këmbën e djathtë. Goditjes i mungon forca dhe saktësia, por portieri De Gea bën një gafë dhe i jep fund par kohe diskutimeve për skuadrën që do të presë biletën për në çerekfinale.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online