Magjia e Mesit kundër Liverpulit, ish-mbrojtësi: Të presim te Milani!

0

Ish-futbollisti i Milanit, Kristian Zakardo, ka postuar një foto në Instagramin e tij zyrtar që daton që nga sezoni 2013-14, ku shihet ai së nashku me Lionel Mesin pas ndeshjes mes Milanit dhe Barcelonës e mbyllur 1-1 në “San Siro”.

Mbrëmë, ylli argjentinas bëri një paraqitje të shkëlqyer përballë Liverpulit në gjysmëfinalen e Champions League dhe bëri që edhe njëherë tjetër e gjithë bota e futbollit të flasë për të. Pas paraqitjes së shkëlqyer, Zapata e postoi sërish këtë foto me Mesin, duke shkruar:

“Madhështor Mesi, fitoji të gjithë trofetë këtë sezon me Barcelonën dhe vitin tjetër të presim këtu te Milani”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.