Memushaj mbetet i Peskarës, mesfushori zbulon objektivat e sezonit të ri

Ledian Memushaj dhe Peskara do vazhdojnë bashkëpunimin edhe për një sezon. Kontrata e vlonjatit mbaron në…

Memushaj me ekip të ri? E ardhmja e lojtarit kuqezi ende e paqartë

E ardhmja e Ledian Memushaj është një dilemë. Edhe pse mesfushori shqiptar është grumbulluar me Peskarën…

Lista drejt ndryshimit, tre lojtarë shqetësojnë kombëtaren

Lista me 29 lojtarët e grumbulluar nga Edi Reja duket se do të ndryshojë duke filluar…

Reja qëndron në pritje, kombëtaren e shqetëson një mesfushor

Edi Reja zbuloi ditën e sotme listën me 29 të përzgjedhurit e tij për ndeshjet ndaj…

Barazim i artë për Memushajn, Rijeka trondit Rrahmanin e Dinamon

Takimi i parë i “Play-Off”-it të Serie B midis Veronës dhe Peskarës ka përfunduar në një…

“Kontrata” më e rëndësishme e jetës, moment i veçantë për Memushajn

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, ka nënshkruar dokumentit më të rëndësishëm të jetës së tij,…

VIDEO: Gjenial, Memushaj rigjen golin me një “silurë”

Ledian Memushaj duket se po kthehet në shpresën e madhe të Pescara-s për të kapur Serinë…

Memushaj motivon ekipin: Ja si rikthehemi në Serie A

Peskara do të ndeshet sot me Peruxhën në një ndeshje, ku në rast fitoreje skuadra e…

Memushaj dhe Shkodra të paprekshëm, fitore jetike për Cikalleshin

Edhe kjo fundjavë ka qenë e mbushur me ndeshje në të gjitha kampionatet europiane të futbollit…

VIDEO: Memushaj lodhet nga asistet, tani shpik supergol!

Ledian Memushaj është kthyer në yllin polar të Peskarës dhe duket se prej tij kalon thuajse…

VIDEO | Ajeti dhe Sadiku spikatin me gol e asist, shkëlqen edhe Memushaj

Fundjava ka qenë në nota pozitive për legjionarët, të cilët janë paraqitur mirë me ekipet e…

Memushaj e Ndoj shijojnë triumfin, Dermaku “përgëzohet” për kartonin e kuq  

Ndeshjet e ditës së sotme kanë rezervuar nga tri pikë për të gjitha skuadrat e Serie…

Mavraj i shkëlqyer në Gjermani, Manaj me hapa të sigurt drejt La Ligas

Futbollistët shqiptarë kanë pasur një fundjavë të mbingarkuar dhe kanë luajtur shumë minuta për skuadrat e…

Specialisti i asisteve, Memushaj në krye të listës së Serie B

Ledian Memushaj vazhdon të jetë një ndër lojtarët që spikasin te skuadra e Peskarës. Kapiteni i…

Asist dhe kryesim, Ndoj fiton “derbin” me Memushajn

Breshia ka shpartalluar mbrëmjen e djeshme skuadrën e Peskarës, duke e mundur thellë 1-5. Nga minuta…

Mungoi sërish në stërvitje, mesfushori kuqezi i nënshtrohet terapisë

Skuadra e Peskaras është pretendentja kryesore për tu ngjitur në Serie A këtë sezon dhe mesfushori…

Rëndësia e Memushaj te Peskara, trajneri elozhe për mesfushorin kuqezi

Ledian Memushaj është një nga lojtarët më me eksperiencë te kombëtarja e drejtuar nga Kristian Panuçi…

FOTO | Memushaj shembull dhe jashtë fushave te Peskara

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Ledian Memushaj është një nga lojtarët më të mirë në…

Shqiptarët në Serie B, statistika të kënaqshme në fazën e parë

Shumë futbollistë shqiptarë zgjedhin shtetin fqinj, Italinë për të vazhduar karrierën e tyre dhe lojtarët kuqezi…

Përmbysje fantastike e Memushajt, Vrioni ngushëllohet me një pikë

Janë luajtur ditën e sotme shumica e ndeshjeve të vlefshme për javën e 18-të të Serisë…

Kastrati dhe Memushaj nuk ia dalin në Verona, Peskara gjithnjë e më larg kreut

Peskara është mundur me rezultatin 3 – 1 në transfertën kundër Veronës. Portieri Elhan Kastrati dhe…

Vjen shansi i dytë për Kastratin, Memushaj lë pas dëmtimin

Elhan Kastratit iu desh të priste tre muaj për të veshur sërish fanellën e Peskarës. Ish-portieri…

VIDEO | Memushaj dhe Kastrati “ndërrojnë vendet”, Peskara nuk ia del

Peskara kthehet në shtëpi me 0 pikë nga transferta e Peruxhës. “Delfinët” u mundën me rezultatin…

Ismajli dhe Memushaj në fushë, nuk feston asnjëri

Ardian Ismajli është një titullar i padiskutueshëm në formacionin e Hajdukut të Splitit. Lojtari i Kombëtares…

Memushaj e Dermaku ndahen me nga një pikë, sa pak minuta për Gurin

Kastriot Dermaku dhe Ledian Memushaj kanë qenë kundërshtarë për 90-minuta në përballjen midis Kozencës dhe Peskarës,…

Berisha shkëlqen në fitoren e Atalantës, Memushaj pëson disfatën e parë

Atalanta ka mundur Parmën në shtëpi me rezultatin 3-0. Trajneri i bergamaskëve i besoi që nga…

“Zverdhen” shqiptarët e Serie B, Gavazaj sërish spektator në Rusi

Sot janë zhvilluar ndeshjet e javës së katërt të Serie B. Skuadrat ku aktivizohen Ledian Memushaj,…

Memushaj: Nuk më intereson shiriti i kapitenit, dua të luaj futboll!

Pas një sezoni mjaft negativ te Benevento, Ledian Memushaj kthehet në shtëpi. Peskara duket ambienti ideal…

Krotone “shtyp” Beneventon, Ajeti super

Një derbi i vogël shqiptar luhej sot në Serinë A, sepse Krotone priste Beneventon dhe në…

Memushaj këshillon Beneventon: Nuk luhet futboll 20 minuta

Benevento kalon nga humbja në humbje dhe duket qartë që i mungon eksperienca dhe cilësia për…

Bonuçi e Higuain “faraonët” e Serisë A, Hysaj ndër “varfanjakët” e Napolit

Gazzetta dello Sport ka publikuar sot listat e pagave për gjithë klubet e Serisë A. Leonardo…

E zyrtarizojnë edhe klubet, Memushaj te Benevento

Ledian Memushaj është transferuar te Benevento dhe tashmë edhe dy klubet kanë zyrtarizuar gjithçka në faqet…

Memushaj zyrtarisht i Beneventos: Te Peskara nuk funksionoi asgjë

Në pritje të zyrtarizimit, Ledian Memushaj ka shkuar në Benevento, ku ka ndjekur ndeshjen kundër Bolonjës.…

Kupa e Italisë, Ndoj e Basha titullarë

Emanuele Ndoj duket se është projektuar nga Breshia si titullar i mesfushës, në rolin e regjisorit,…

Memushaj i larguar, Peskara e lë jashtë në kupë

Ledian Memushaj do të largohet nga Peskara, çështja është vetëm kur. Mesfushori i kombëtares shqiptare ka…

Memushaj, një milion euro larg Tramexanit dhe Lenjanit

Pasi zyrtarizoi Ermir Lenjanin, Sioni tashmë është i vendosur të blejë edhe Ledian Memushajn. Mesfushori i…

“Besnik i Peskarës”, por Memushaj sqaron: Nuk e kam shkruar unë

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, ka qenë në qendër të merkatos në muajt e fundit,…

Memushaj, edhe Lacio një opsion

Ledian Memushaj me siguri nuk do të qëndrojë në Serinë B me Peskarën dhe po kërkon…

Radhë e gjatë për Memushajn, shtohet edhe Benevento

Ledian Memushaj është ende i Peskarës, por jo edhe për shumë kohë, pasi qëndrimi në B…

Memushaj: Moment i zi, por nëse fitojmë në Izrael…

Luksemburgu nuk harrohet lehtë, edhe pse kanë kaluar disa ditë nga humbja e hidhur në miqësoren…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online