Asist dhe kryesim, Ndoj fiton “derbin” me Memushajn

0

Breshia ka shpartalluar mbrëmjen e djeshme skuadrën e Peskarës, duke e mundur thellë 1-5. Nga minuta e parë në fushë ishin edhe dy shqiptarë, me Ledian Memushajn që kishte dhe shiritin e kapitenit për vendasit dhe Emanuele Ndojnë i cili mbron ngjyrat e Breshias.

Ndoj u aktivizua për 72 minuta, por ishte protagonist tek goli i tretë për skuadrën e tij, duke shërbyer saktë për Bisolin nga një goditje dënimi. Vlerësim pozitiv për lojtarin kuqezi, i cili pas ndeshjes ka marrë notën 6.5. Paraqitje pozitive edhe për vlonjatin e “delfinëve”, ndonëse ekipi i tij u mund thellë në shtëpi bëri më të mirën e tij, duke u vlerësuar me notën 5.5.

Me këtë sukses Breshia ngjitet në vendin e parë me 39 pikë, e ndjekur nga Palermo me 37 pikë, por dhe me një ndeshje më pak. Ndoj mbetet një nga më të dalluarit te skuadra kryesuese dhe shpreson që edicionin e ardhshëm të prekë Serinë A.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.