E zyrtarizojnë edhe klubet, Memushaj te Benevento

0

Ledian Memushaj është transferuar te Benevento dhe tashmë edhe dy klubet kanë zyrtarizuar gjithçka në faqet zyrtare.

Peskara i uron fat ish-kapitenit të saj, duke zyrtarizuar transferimin e tij te Benevento në huazim, me detyrim blerjeje. Për Memushajn bëhet fjalë për të nëntin klub në Itali, ku tashmë është ambientuar mirë, ndaj nuk dëshironte të transferohej në Zvicër, ku e kërkonte Sioni.

Asnjëri nga dy klubet nuk ka publikuar shifrat e operacionit, por flitet se Benevento do të paguajë 700,000 euro për mesfushorin e kombëtares shqiptare, i cili të shtunën ishte në Benevento, për të ndjekur debutimin shtëpiak në Serinë A.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online