Memushaj dhe Shkodra të paprekshëm, fitore jetike për Cikalleshin

0

Edhe kjo fundjavë ka qenë e mbushur me ndeshje në të gjitha kampionatet europiane të futbollit dhe futbollistët shqiptarë që kanë zbritur në fushën e lojës, kanë qenë të shumtë. Donjet Shkodra është ambientuar mjaft mirë te skuadra e Shaktar Karagandit në Kazakistan.

Ish-mesfushori i Kukësit luajti 90 minuta në barazimin kundër Atyrau, duke bërë një ndeshje shumë të mirë. Edhe mesfushori tjetër shqiptar, Ledian Memushaj luajti 90 minuta për ekipin e Peskaras në Serie B. Mesfushori kuqezi nuk arriti të kontribuojë për skuadrën e tij, e cila u mposht 2-1 nga Askoli.

Ndërsa shqiptari tjetër, Cikalleshi ka marrë një fitore të vyer  sa i takon mbijeteses në transfertë kundër ish-ekipit, Goztepe. Edhe pse luajti vetëm 5 minuta për skuadrën e Akhirsarspor, Cikalleshi ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm për ekipin turk që kur u transferua në janar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.