Browsing Tag

Maradona

Maradona operohet dhe tregon arsyen me një video tronditëse

Para pak ditësh Diego Maradona postoi një video ku shfaqej duke ecur në spital me ndihmën e mjekëve, pas një operacioni në këmbë. Natyrisht, skenë shqetësuese për fansat e gjeniut argjentinas, por vetë Maradona ka sqaruar se ishte një…

Ramos mban krahun e Mesit: Maradona vite dritë larg tij

Serxho Ramos dhe Leo Mesi nuk gëzojnë një raport miqësor. Mes palëve nuk ka ngacmime jashtë fushës së lojës, por kur të dy vihen në tapet përballë njëri-tjetrit shpesh herë situata ka dalë jashtë kontrollit. Së fundmi, mbrojtësi i Real…

Maradona “vullkan”: Argjentina, një film horror

Argjentina festoi për kthimin e Leo Mesit në kombëtare, por miqësorja kundër Venezuelës u humb 3-1, me një lojë të shëmtuar. Kjo ka tërbuar Diego Armando Maradonën, i cili ka sulmuar ashpër kombëtaren dhe trajnerin Lionel Skaloni: "Ishte…

El Pibe pa frena, më shumë fëmijë se gola!

Diego Armando Maradona njihet për karakterin e tij dhe për jetën e shthurur që pati pasi e mbylli me futbollin e luajtur. “El Pibe de oro”, pavarësisht periudha të errëta në jetën e tij, tashmë duket se prej kohësh i është kthyer…

Maradona apo Mesi? Legjenda Ferguson i vë “kapakun”

Kush ishte më i miri? Maradona apo Lionel Mesi... Kjo pyetje del hera herës në çdo tavolinë ku mblidhen fansat e futbollit. Sigurisht, në Argjentinë anojnë nga Maradona, pasi “El Pibe de Oro” ka qenë protagonisti i dy triumfeve në Botërorët…

Shfaqja e radhës nga Maradona, tani është… zhdukur

Diego Armando Maradona aktualisht është trajner i Dorados de Sinaloa në ligën e dytë Meksikanë, me të cilët e mbylli sezonin duke prekur finalen e “play-off”, ku u eliminua vetëm në kohën shtesë. Gjithsesi, brenda pak ditësh do të nisë…

VIDEO | Dorados humbet finalen, Maradona kontrollin

Nuk ka lavdi në Meksikë për Diego Armando Maradonën. Edhe pse skuadra e Dorados de Sinaloa e kishte fituar ndeshjen e parë finale me rezultatin 1-0 kundër Atletiko San Luis, këta të fundit kanë përmbysur gjithçka në ndeshjen e luajtur…

Maradona: Mesi duhet të japë dorëheqjen, nuk e meritojmë

Lionel Mesi ka ndërmarrë një pushim 6-mujor nga kombëtarja e Argjentinës. “Pleshti” është ankuar shpesh herë se populli dhe mediet në Argjentinë nuk e vlerësojnë atë çfarë ai ka dhënë për kombëtaren “albiceleste” gjatë 12 viteve të fundit.…

E bujshme, Maradona trajner në Meksikë

Diego Armando Maradona para pak kohësh shprehu hapur zhgënjimin e tij se pse mediat nuk e konsideronin kandidat për të marrë drejtimin e Argjentinës. Legjenda e futbollit botëror e ka drejtuar edhe më parë kombëtaren e tij, por nuk pati…

Maradona: Reali e vodhi penalltinë, ashtu do bëja edhe unë

Diego Armando Maradona nuk ka humbur rast për të dhënë mendimin e tij në lidhje me ndeshjen Real Madrid-Juventus, që vazhdon të prodhojë debat në lidhje me penalltinë dhënë Realit në shtesë. Ish-ylli argjentinas ka dhënë një opinion të…

Dora e Zotit, Maradona i fut duart gazetares?

Diego Armando Maradona sërish në telashe, si zakonisht. Ish-ylli i futbollit argjentinas dhe atij Botëror ka qenë ditët e fundit në Rusi, për ceremoninë e dorëzimit të trofeut në Kupën e Konfederatave, por e ka tepruar pak, duke ngacmuar…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online