Maradona e nis mbrapsht 2019-ën, 58-vjeçari përfundon në spital

0

Diego Armando nuk e ka filluar mbarë vitin 2019-të. Legjenda argjentinase ndodhet i shtruar në një spital në Argjentinë, pasi një ekzaminim mjekësor, zbuloi se 58-vjeçari kishte hemorragji në stomak.

Fatmirësisht bëhet e ditur se legjenda e futbollit argjentinas nuk rrezikon jetën dhe pritet që së shpejti të dalë nga ambientet e spitalit.

Maradona kishte planifikuar të bënte një kontroll mjekësor pak orë para nisjes për në Meksikë, ku prej disa muajsh drejton skuadrën e kategorisë së dytë, Dorados De Sinaloa. Skuadra meksikane është zënë pak ngushtë nga ky lajm i papritur, pasi pas dy ditësh kanë ndeshjen e parë në kampionat.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.