Browsing Tag

man City

Mendi e “mbush kupën”, Siti zyrtarizon mbrojtësin e majtë

Manccester Siti ka rikthyer në klub mbrojtësin spanjoll Angelino. Futbollisti 22-vjeccar u shit nga kampionët e Anglisë një vit më parë për pesë milionë euro në Holandë te PSV-ja. Paraqitjet e mira të 22-vjeçarit në Eredivisie kanë bërë që…

Një dekadë te Siti, David Silva largohet si legjendë

Skuadra e Mançester Sitit ka qenë një ndër më të mirat në botë në 10 vitet e fundit, me lojtarë të shkëlqyer dhe me trajnerë nga më të mirët në Europë. Një ndër lojtarët më të dashur të “Qytetarëve” është David Silva. Mesfushori spanjoll u…

Guardiola merr portier me mik, i beson një veterani

E pabesueshme, por e vërtetë. Pep Guardiola ka gjetur portierin e dytë dhe bëhet fjalë për veteranin e Eibar, Asier Riesgo. 35-vjeçari nuk është një emër shumë i njohur dhe lajmi i publikuar sot nga spanjollja “Marca”, ka bërë bujë të…

Kalimi i Sane te Bajerni, ja çfarë ka për të thënë Lëv

Sane i kushtoi Mançester Sitit 37 milionë sterlina, para këto që shkuan në arkat e Shalkes. Tani, po flitet shumë për një rikthim të mëngjarashit në Gjermani, me Mançester Sitin që është i hapur për oferta, por synon rreth 90 milionë…

Muriç drejt huazimit, klubi anglez shfaq interes

“Gardiani” i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ka kaluar një sezon me pak aktivizime te Mançester Siti. Pep Guardiola ia ka besuar çelësat e portës në vetëm pesë raste, kryesisht në ndeshjet e kompeticioneve dytësore si ‘FA Cup’ dhe…

Guardiola: Në karrierën time veçoj vetëm këto dy rivalë

Pep Guardiola është dy ndeshje larg trofeut të Premier League. I pyetur para gazetarëve në lidhje me diferencën midis këtij sezoni dhe sezonit të kaluar ku Siti grumbulloi 100 pikë, tekniku i Sitit pranoi se ndryshimi i vetëm është rritja e…

Sterling: Nëse nuk përmirësohesh, Guardiola të tregon stolin!

Rahim Sterling ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Sitit në dy sezonet e fundit dhe është shndërruar në një nga lojtarët kryesorë të Pep Guardiolës. Sulmuesi anglez shënoi 18 gola dhe asistoi 15 herë sezonin e shkuar, ndërsa këtë sezon…

Guardiola: S’ka kohë për festë, Liverpuli nuk do gabojë

Mançester Siti është shumë pranë të shpallurit kampion për të dytin vit radhazi i kampionatit anglez. Trajneri Pep Guardiola u shpreh para gazetarëve se lojtarët e tij nuk kanë kohë për festë, pasi në lojë janë dhe tri ndeshje, ndërsa…

VIDEO | Siti kalon Totenhemin, edhe katër finale për titullin

Mançester Siti ia ka dalë të mposhtë Totenhemin 1 – 0 në “Etihad Stadium”. Me këtë fitore “qytetarët” rikthehen në krye të Premier Ligës, duke qëndruar një pikë larg ndjekësve të Liverpulit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e…

Interi gjen mbrojtës në Angli, braziliani është dakord

Interi ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe ka piketuar disa emra për të përforcuar skuadrën. Siç rapotojnë mediat italiane, por dhe ato britanike, zikaltrit kanë nisur bisedimet me skuadrën e Mançester Sitit për firmën e…

Edhe Klop kundër VAR: Më vjen keq për Sitin

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, foli për mediat angleze sot, ku më shumë u ndalua te ndeshja çerekfinale mes Mançester Sitit dhe Totenhemit, një nga ndeshjet më të bukura në historinë e Champions League. Strategu gjerman tha se ndien…

Guardiola: Tani na duhet gjumë! Kampionatin nuk e lëshojmë

Pep Guardiola nuk mund ta fshinte trishtimin e madh që i solli eliminimi dramatik në çerekfinalet e Champions League. Trajneri spanjoll shmangu polemikat në daljen për shtyp duke uruar Totenhemin për kalimin në fazën tjetër. “Po, është…

Guardiola me fat, Totenhemi mbetet pa kapiten!

Herri Kejn pësoi një dëmtim në ligamentin e kyçit të majtë gjatë një përplasje me Deni Roz në fitoren 1-0, që Totenhemi arriti kundër Sitit në çerekfianlet e Champions League. Ky dëmtim duket se i ka mbyllur sezonin kapitenit të Spërsave.…

Mbrojtësi i Sitit ironizon me Liverpulin: E kemi ne timonin!

Mançester Siti mori një fitore të rëndësishme përballë Fulhemit, duke u ngjitur sërish në krye të Premier Ligës dhe tashmë është shumë pranë titullit kampion. Gjithsesi, Liverpuli vazhdon të ndjekë “Qytetarët” hap pas hapi. Pas ndeshjes…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online