VIDEO | Fitore me aromë titulli, Siti nuk e lëshon “fronin” e Anglisë

0

Mançester Siti i afrohet gjithnjë e më shumë titullit kampion. Djemtë e Pep Guardiolës mundën 2 – 0 në “Old Trafford” Mançester Junajtid dhe rikthehen në krye te tabelës së së Premier Ligës, kur kanë mbetur dhe tri ndeshje nga fundi i kampionatit.

Pjesa e parë ishte e barabartë me të dyjat skuadrat që krijuan disa shanse për shënim. Situata ndryshoi krejtësisht në fraksionin e dytë të lojës, ku Siti tregoi qartazi që është skuadra me më cilësi. Golat e Sitit erdhën nga këmbët e dy mëngjarashëve të sulmit: Bernardo Silva dhe Liroi Sane.

Bërnli, Leister Siti dhe Brajton janë tri finalet që duhen fituar me çdo kusht nga “qytetarët” që tani kanë vënë njërën dorë te trofeu i dytë radhazi i kampionatit anglez.

Mançester Junajtid 0 – 2 Mançester Siti
Shënues: Silva 54’, Sane 66’

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online