Browsing Tag

man City

VIDEO | Përmbysje e çmendur, Siti shokon Suonsin e Celinës

Mançester Siti ka triumfuar 2-3 në fushën e Suonsit, duke përmbysur disavantazhin e dyfishtë vetëm në minutat e fundit. Për skuadrën uellsiane, aktivizohet shqiptari Bersant Celina, i cili edhe gjeti rrugën e rrjetës, duke shënuar një…

Siti blindon yllin e mesfushës, firmos rinovimin 6-vjeçar

Mançester Siti ka njoftuar rinovimin e kontratës deri në vitin 2025 me lojtarin portugez Bernardo Silva. Futbollisti i blerë nga Monako në verën e 2017-ës ka treguar një rritje të jashtëzakonshme këtë sezon. Në vitin e parë në Angli,…

UEFA hap hetim, “gjiganti” europian rrezikon shumë

UEFA ka lajmëruar se fundmi se ka filluar një hetim në lidhje me shpenzimet financiare te Mançester Sitit. Institucioni qeverisës i futbollit evropian dyshon se kampionët e Anglisë mund të kenë shkelur  rregulloren e “Financial Fari Play”.…

Siti rimerr kreun, Laport dhe Zhezuz ndëshkojnë Evertonin

Mançester Siti është rikthyer në krye të tabelës së kampionat anglez pas fitores 2 – 0 kundër Evertonit. Aimerik Laport dhe Gabriel Zhezuz ishin protagonistët e takimit të sotëm me dy golat e tyre. “Qytetarët” kalojnë presionin te…

Spektakël festash, Liverpuli magjeps dhe prodhon ëndrra

Është një Liverpul magjik, si për festa: skuadra e drejtuar nga Jyrgen Klop nuk pyet për askënd, heq qafe edhe Njukasllin e Rafa Benitez duke fituar 4-0 dhe fluturon drejt titullit. Është ende herët, tepër herët, por nëse Mançester Siti…

Kupa e Ligës angleze, derbi dhe dyshime për manipulim

Në Angli luajnë futboll pa fund dhe nuk kanë kohë, ndaj kupa me më pak rëndësi, ajo e Ligës, që për arsye komerciale quhet Carabao Cup, ka mbërritur në fazën gjysmëfinale. Mançester Siti eliminoi Lester Sitin falë pritjeve të shkëlqyera…

Guardiola i mahnitur nga Muriç: Ai është një gjigant

Arijanet Muriç ishte protagonisti i çerekfinales së “Carabao Cup” midis Lester Sitit dhe Mançester Sitit. Portieri i përfaqësues së Kosovës priti dy penallti të kundërshtarëve dhe në fund skishin si të mungonin elozhet e Pep Guardiolës, i…

Guardiola: E ardhmja ime në Itali? Përse jo…

Pep Guardiola ka qenë një ndër të ftuarit special në një event në Trento, ku pjesëmarrës ishin figura të shquara të trajningut si Karlo Ançeloti dhe Arrigo Saki. Spanjolli iu përgjigj një mori pyetjesh, ku ndër to dhe një mbi një…

Guardiola “fëlliq” Klopin, Liverpuli tradhtohet nga Mane

Nuk kishte shkëlqyer deri tani, por duket se ishte ende duke marrë masat e duhura, për të bërë një goditje të madhe. Mançester Siti ka shpërthyer sot, duke shpartalluar 5-0 Liverpulin, në një “big match” që nuk pritej të përfundonte kështu,…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online