Ronaldo: Nuk ndikova në transferimin e De Ligt, Nejmar qëndron në Paris

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetën spanjolle “MARCA”. Ylli portugez u vlerësua…

Plas te Reali, Bejl braktis skuadrën pas veprimit të presidentit Perez

“Telenovela” Gareth Bejl te Real Madrid s’po ka fund. Pak ditë më parë trajneri Zinedin Zidan…

Bejl në Kinë? Gafat në Instagram i “vënë kapakun”

Gareth Bejl është pranë transferimit në kampionatin kinez. Sulmuesi uellsian kërkon largimin nga Real Madrid, por…

Gjithmonë e më pak oferta, dilemat për Hysajn vazhdojnë

Është bërë e qartë prej disa muajsh që e ardhmja e Elseid Hysajt nuk do të…

E kryer | Hysaj – Atletiko “Game Over”, firmos mbrojtësi anglez

Atletiko Madrid i ka dhënë fund kërkimit për një mbrojtës të djathtë. Mediet angleze po raportojnë…

Feliks: Nuk premtoj numra, do bëhem ylli i kësaj skuadre

Atletiko Madrid pagoi 126 milionë euro për të blerë nga Benfika kartonin e talentit 19-vjeçar Zhoao…

ZYRTARE | Atletiko prezanton blerjen e shekullit

Atletiko Madrid ka prezantuar blerjen rekord të historisë së klubit, Zhoao Feliks. Sulmuesi 19-vjeçar u ble…

ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid…

Finalja nis jashtë fushe: Sherr, arrestime dhe të plagosur në Madrid

Mijëra anglezë kanë “pushtuar” Madridin. Tifozë të Liverpulit dhe Totenhemit kanë nisur të zbarkojnë në kryeqytetin…

ZYRTARE | Merr fund gjithçka, Atletiko dhe Grizman ndahen pas pesë vitesh

Antuan Grizman dhe Atletiko Madrid nuk do të vijojnë bashkëpunimin për sezonin e ardhshëm. Lajmet e…

VIDEO | Reali me pushime, humbet derbin ndaj Rajos

Real Madrid ka pësuar një humbje në transfertën ndaj “fqinjëve” të Rajo Vajekanos. Skuadra modeste nga…

“Zhduket” Brahim Diaz, talenti spanjoll po përjeton një makth te Reali

Brahim Diaz zgjodhi të largohej nga Mançester Siti për të filluar një aventurë të re te…

Solari thuajse i larguar, Perez befason me zgjedhjen e tij

Santiago Solarit nuk i kanë mbetur edhe shumë ditë në krye të Real Madrid. “Los Blancos”…

S’kanë fund makthet për Realin, konfirmohet dëmtimi i rëndë i Vinisjus

Real Madrid ndodhet në gjendje krize. Brenda një jave “Los Blancos” janë eliminuar nga Kupa e…

Mbape mesazh Realit: Jam i lumtur këtu, por të ardhmes nuk i dihet

Kilian Mbape ishte autori i një triplete në takimin e deshëm midis PSG-së dhe Guingamp, që…

Lajm i bujshëm nga Spanja, Morata rikthehet në La Liga

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata do të rikthehet në qytetin ku nisi rrugëtimi i tij në futboll:…

Reali në pikiatë, tifozët fillojnë të braktisin “Bernabeun”

Paraqitjet e dobëta gjatë këtij sezoni të skuadrës së Real Madridit, kanë ndikuar në raportin midis…

VIDEO | Reali në krizë totale, Sociedadi e fundos në Bernabeu

Real Madrid ka befasuar të gjithë me paraqitjen e dobët ndaj “mysafirëve” të Real Sociedad. Skuadra…

Goditja e parë e bujshme e merkatos, Bajerni “prenoton” një kampion bote

Disa muaj më parë drejtuesit e Bajernit të Mynihut deklaruar se nuk do kryenin shpenzime të…

River-Boka: Tifozë të dy ekipeve në “Bernabeu”, numri i biletave dhe kushti!

River Plejt-Boka Zhuniors do të masin forcat mes tyre më datë 9 dhjetor në stadiumin “Santiago…

Simeone “ngre në qiell” Barçën: Gjithmonë më të mirët në botë

Atletiko Madrid ka një shans të artë për të kaluar në krye të renditjes së kampionatit…

Perez nën shënjestër: “Në katër muaj shkatërroi Spanjën e Realin”

Trajneri Hulen Lopetegui ka qenë shënjestra kryesore për krizën që ka përfshirë klubin e Real Madrid.…

Atletiko akuzon arbitrimin: “VAR”-i duhet të jetë i barabartë për të gjithë

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim reagimet e shpeshte të klubeve në lidhje me arbitrimin. Në…

Atletiko blindon sulmuesin, gjashtë vite kontratë dhe në horizont një vend titullari

Atletiko Madrid sapo ka zyrtarizuar rinovimi e kontratës me sulmuesin argjentinas Angel Korrea. Marrëveshja e firmosur…

FOTO | Reali dorëzon dokumentacionin për rinovimin e Bernabeut, 400 milionë € investim

Santiago Bernabeu do të ndryshojë krejtësisht pamje. Stadiumi që ndodhet shumë pranë qendrës së kryeqytetit spanjoll,…

Në Spanjë japin alarmin, te Reali kanë filluar klanet

Situata te Reali i Madridit mund të mos jetë aq e qetë sa ç’mund të duket…

Reali i futet riciklimit, fanella e tretë prodhohet nga mbetjet plastike

Klubi i Real Madridit i është bashkuar fushatës së kompanisë Adidas, duke përdorur një fanellë të…

Nejmar: Kritikat janë të ekzagjeruara, merren vetëm me mua

Ylli brazilian Nejmar u përfshi në një stuhi kritikash gjatë Kupës së Botës, pasi ndaj tij…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online