VIDEO | Reali me pushime, humbet derbin ndaj Rajos

Real Madrid ka pësuar një humbje në transfertën ndaj “fqinjëve” të Rajo Vajekanos. Skuadra modeste nga periferia e Madridit ka marrë një tre pikësht të artë që i mban gjallë shpresat për të mbijetuar në Primera Divizion, megjithëse ende iu duhet një mrekulli.

Goli i vetëm i takimit ishte ai i spanjollit Embarba me penallti gjatë pjesës së parë. Kjo ishte hera e parë në 23 vite që Rajo regjistronte një fitore ndaj “Los Blancos”.

Është e qartë se për t’u rikthyer në nivelet e mëparshme duhen me qindra miliona euro në merkato dhe një punë e pamasë nga ana e Zidan dhe stafit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online