Browsing Tag

Leonardo

PSG ul armët, marrëveshje personale me Nejmar

Drejtori sportiv i PSG, Leonardo ditën e djeshme ka udhëtuar drejt Kinës për të takuar personalisht Nejmar. Braziliani, siç dihet botërisht tashmë, dëshiron të largohet dhe këtë ja ka bërë të qartë edhe klubit. Drejtuesit deri tani janë…

Oferta për Nejmar? Leonardo flet “pa doreza”

Leonardo është ndalur te situata e Nejmar pas miqësores së zhvilluar kundër Nurembergut. Drejtori sportiv i PSG-së thekson se asnjë ofertë nuk ka ardhur në drejtim të sulmuesit. Braziliani kërkon të largohet nga kryeqyteti francez.…

Nejmar drejt Francës, planifikon takimin final të së ardhmes

Nejmar dhe PSG mund të ndahen këtë verë dhe në Brazil janë të sigurt që diçka e tillë do të ndodhë. Sulmuesi brazilian pritet që nesër të mbërrijë në Francë dhe sikurse raporton UOL Esporte, ai ka planifikuar një takim me drejtorin sportiv…

E kërkon Leonardo te PSG, reagon ylli i Milanit

Lukas Paketa ka vetëm gjashtë muaj që ka zbarkuar në Milano, por e ardhmja e tij në është vënë në dyshim. Fantazisti ka treguar një nivel mjaft të mirë në “San Siro”, duke shfaqur interesin e disa klubeve të mëdha. Drejtuesit e PSG janë më…

Zërat mbi Mbape, Leonardo i vë vulën me këto fjalë!

Drejtori sportiv  i PSG, braziliani Leonardo, ka folur së fundmi mbi rolin e sulmuesit Kilian Mbape te skuadra franceze.  I pyetur nga mediat, ai shprehet: “Mbape është shumë i rëndësishëm për klubin, nuk ka diskutim rreth kësaj. Të hënën,…

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, Nejmar Zhunior. Dy vite më parë u paguan 240 milionë euro për ta sjellë në kryeqytetin e Francës, shumë kjo rekord që është  ende në fuqi…

UEFA i tregon kufirin, PSG e zbulon me këto lëvizje

Shitja e Timoti Ueah te Lilë dhe Musa Diabi te Leverkuzen janë tregues se PSG është vënë me shpatulla pas muri prej UEFA-s dhe duhet të ndjekin rregullat e Fair Playt Financiar. Shitja e këtyre lojtarëve para datës 1 korrik, që përkon me…

Nis epoka Leonardo, PSG bën blerjen e parë!

PSG po zien momentalisht nga çështja Nejmar, me brazilianin që sipas gjasave do të kalojë te Barcelona. Gjithsesi, pavarësisht se vëmendja kryesore është te kjo çështje, drejtuesit e PSG-së, me Leonardon në krye, nuk e kanë lënë pas dore…

PSG hap merkaton, Leonardo përgatit goditjen e parë big!

PSG ende nuk e ka nisur merkaton e saj, me francezët që nuk kanë zyrtarizuar asnjë transferim. Klubi ka emëruar së fundmi Leonardon si drejtorin e ri sportiv, me këtë të fundit që mori vendin e Antero Henrikes. Leonardo ka nisur nga puna…

Nejmar mbetet në Paris, mediat franceze zbulojnë shkakun!

Nejmar Zhunior si gjithnjë është në qendër të vëmendjes. Braziliani është përfolur shumë kohët e fundit për një largim të mundshëm nga PSG, me rikthimin te Barcelona që shihej si destinacioni kryesor. Gjithsesi, së fundmi ekipi parizien…

ZYRTARE | Leonardo nis punën, rikthehet te klubi kampion

Përforcimi i parë i PSG-së për sezonin e ardhshëm do të jetë drejtori i ri sportiv,Leonardo. Braziliani mbylli bashkëpunimi me Milanin ku punoi për një sezon dhe tani është zyrtarizuar te kampionët e Francës. Ky është një rikthim i…

ZYRTARE | Vjen dorëheqja e radhës te Milani

Pak orë pas dorëheqjes së Xhenaro Gatuzos nga posti i Trajnerit, te Milani ka ardhur një tjetër dorëheqje. Drejtori sportiv Leonardo u kërkoi drejtuesve të lartë të klubit italian që bashkëpunimi mes tyre të mbyllej, kërkesë kjo që është…

Leonardo s’ka shpëtim, në Itali nxjerrin lajmin e bujshëm

Gjatë javëve të fundit lajmet mbi largimin e Leonardos nga klubi i Milanit kanë filluar të bëhen gjithmonë e më të shumta. Drejtori sportiv i “Djallit” duket se është në ditët e fundit në këtë post. Sipas “pianetamilan.it”, braziliani ka…

Milani i Gazidis, plani revolucionar merr jetë këtë verë

Kualifikimi në Champions League nuk është më në duart e Milanit, që duhet të fitojë ndeshjet e veta dhe të shpresojë në humbjen e Atalantës ndaj Juventusit. Gjithsesi e sigurt është që në kampin kuqezi po përgatiten ndryshime madhore dhe…

Milani përgatit spastrim, por 2 lojtarë nuk preken!

Sido që të shkojë në ndeshjet e mbetura të sezonit, Milani e ka kuptuar se ekipi aktual nuk ka të ardhme dhe nuk do të luftojë kurrë për më shumë se vendi i katërt, që edhe këtë vit po duket shumë larg. Për këtë arsye, drejtuesit e…

Takim në sytë e drejtuesve, paqe mes Gatuzos dhe Bakajokos?

Milani nuk ka humbur kohë dhe ka zbritur në fushë gjatë paradites së sotme. Palestër për titullarët e fitores së mbrëmshme dhe stërvitje për pjesën tjetër. Të pranishëm kanë qenë dhe dyshja Leonardo-Maldini. Drejtuesit e “djallit” kanë…

Jo vetëm Gatuzo, ja kush rrezikon shumë te Milani

Situata te Milani nuk është aspak e mirë dhe e qetë. Kuqezinjtë po zhvillonin një kampionat pozitiv, madje arritën të renditeshin edhe në vendin e tretë. Humbja në derbi përballë Interit nuk u përballua mirë psikologjikisht dhe pas asaj…

Nuk ka më tolerime, ky Milan tërbon edhe drejtuesit!

Milani pësoi një humbje të rëndë një natë më parë ndaj Lacios, duke u eleminuar nga Kupa e Italisë. Humbja e katërt në shtatë ndeshjet e fundit për kuqezinjtë, që janë në momentin më delikat të sezonit. Ecuria negative dhe loja pa ide e…

Realizohet goditja e bujshme, Milani siguron brazilianin

Milani duket se ka bërë një goditje të madhe në merkato edhe pse ende afati kalimtar nuk është hapur zyrtarisht. Sipas raportimeve të fundit nga mediat në Brazil e Itali, thuhet se Everton Soares do të veshë fanellën kuqezi në muajin…

Leonardo shpërthen ndaj gjyqtarit: Dy penallti për Milanin!

Humbja kundër Sampdorias, e dyta rresht pas disfatës në derbi, ishte mëse e merituar për Milanin, por drejtuesi i lartë kuqezi Leonardo ishte nervoz pas ndeshjes për episodet ku sipas tij Milani u ndëshkua nga gjyqtari. "Nuk ishte një…

Leonardo dhe Maldini nuk tolerojnë, merret vendimi për Kesi

Milani nuk ka toleruar aspak reagimin e Frenki Kesi në derbin kundër Interit. Afrikani “shpërtheu” pas zëvendësimit ndaj Lukas Biljes, shokut të tij të skuadrës dhe repartit. Ai është kthyer sot në Milanelo pas ndeshjeve të zhvilluara me…

Leonardo hedh sytë nga Brazili, synohet një tjetër Paketa

Drejtuesit e Milanit vazhdojnë punën për gjetjen e elementëve cilësorë për Milanin. Leonardo dhe Maldini po monitorojnë lojtarë të ndryshëm. Braziliani ka hedhur sytë nga vendi i tij, aty ku ka talente pafund. Leonardo ka zbuluar më parë…

Merkatoja te Milani, Leonardo i përqendruar në dy pista

Lukas Paketa dhe Kristof Piatek ishin padyshim dy baste të fituara të Leonardos, sidomos mesfushori brazilian, të cilin shumë pak e njihnin. Tashmë, drejtori i ekipit të Milanit po përgatitet për merkaton e ardhshme, ku pse jo, mund të bëjë…