ZYRTARE | Leonardo nis punën, rikthehet te klubi kampion

0

Përforcimi i parë i PSG-së për sezonin e ardhshëm do të jetë drejtori i ri sportiv,Leonardo. Braziliani mbylli bashkëpunimi me Milanin ku punoi për një sezon dhe tani është zyrtarizuar te kampionët e Francës.

Ky është një rikthim i Leonardos në Paris, ku ka punuar në vitet 2011-2013, periudhë kjo ku vuri themelet e PSG-së moderne me blerje si Zllatan Ibrahimoviç, Tiago Mota, Marko Verrati dhe Tiago Silva.

Leonardo pason portugezin Antero Henriko, ky i fundit mundi ndërpreu me marrëveshje bashkëpunimin me kampionët e Francës.

“Jam shumë i lumtur që po rikthehem te PSG. Ky klub ka qenë shumë i rëndësishëm për karrierën dhe jetën time. Kam kaluar momente emocionuese si lojtar dhe më pas si drejtor sportiv. Sot rikthehem me shumë energji te ku klub që e respektoj nga zemra”, tha Leonardo në fjalët e tij të para si drejtori sportiv i PSG-së.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.