Leonardo me mision të qartë, një tjetër “Paketa” për Milanin në verë

Drejtori sportiv i Milanit, Leonardo ka nisur punën për të gjetur përforcime në merkaton e verës. Braziliani ishte ai që solli Paketan te kuqezinjtë, një blerje që deri më tani mund të konsiderohet shumë e suksesshme.

Leonardo ka nisur punën për të sjellë një tjetër talent brazilian në Milani dhe aktualisht, po studion dy emra. I pari është Rodrigo Durado, i cili luan për Internacionalin. Mesfushori është 24-vjeç, por me kontratën e tij që skadon në 2020, do të ishte një blerje e lirë për Milanin.

Përveç Durados, Leonardo po studion edhe sulmuesin Everton, i cili mbron ngjyrat e Gremios. 22-vjeçari po kërkohet edhe nga Mançester Siti dhe disa skuadra gjermane, por Milani mbetet ekipi favorit për të siguruar firmën e tij.

Everton (m) | Durado (d)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online