Realizohet goditja e bujshme, Milani siguron brazilianin

0

Milani duket se ka bërë një goditje të madhe në merkato edhe pse ende afati kalimtar nuk është hapur zyrtarisht. Sipas raportimeve të fundit nga mediat në Brazil e Itali, thuhet se Everton Soares do të veshë fanellën kuqezi në muajin qershor.

Edhe pse çmimi nuk është bërë i ditur, thuhet se klubet kanë gjetur marrëveshjen mes tyre, me Gremion që ka kërkuar edhe disa bonuse të tjera, por që nuk ndikojnë.

Me përjashtim të ndonjë rrethane të paparashikuar, pritet që Everton të bëhet “djall” në qershor. Everton Soares është 23 vjeç dhe luan në të dyja krahët e sulmit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.