PSG hap merkaton, Leonardo përgatit goditjen e parë big!

0

PSG ende nuk e ka nisur merkaton e saj, me francezët që nuk kanë zyrtarizuar asnjë transferim. Klubi ka emëruar së fundmi Leonardon si drejtorin e ri sportiv, me këtë të fundit që mori vendin e Antero Henrikes.

Leonardo ka nisur nga puna dhe objektivat e parë janë pikasur. Në krye të listës duket se qëndron Sergej Milinkoviç-Saviç. Serbi është një ndër të preferuarit e Leonardos, teksa braziliani provoi ta merrte edhe te Milani, në kohën kur ishte pjesë e kuqezinjve.

Ditët e ardhshme do të ketë një takim mes Leonardos dhe agjentin të Milinkoviç-Saviç, Mateja Kezhman. Problemi i vetëm duket se është Klaudio Lotito, pasi presidenti i Lacios kërkon 100 milionë euro, ndërsa aktualisht PSG ofron 80 milionë (75 + 5 bonuse).

Lotito së fundmi është dorëzuar dhe ka thënë se te Lacio nuk duhet të qëndrojnë lojtarë që nuk kanë dëshirë të luajnë aty. Frazë kjo, që iu referua pikërisht serbit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.