Browsing Tag

Laci

Laçi godet në merkato, blen talentin e shumëpërfolur!

Laçi pati disa lojtarë në formë huazimi sezonin e shkuar, të cilët i ka humbur këtë merkato vere. Kuribinasit kanë nisur punën për të përforcuar skuadrën dhe sot kanë arritur akordin me mesfushorin Julian Shehu. 20-vjeçari ka pasur dhe…

Cetkoviç: Jam befasuar nga Shqipëria, atje ndihesh si yll!

Marko Cetkoviç është një nga lojtarët e huaj më të mirë që ka luajtur në Superiore. Nipi i një emri të madh të futbollit botëror, Pedrag Mijatoviç, iu bashkua Laçit në verën e vitit 2014 dhe sapo e mori veten nisi të rrëmbente zemrat e…

Miqësore me Kukësin, Starova zbulon dilemën kryesore

Laçi do të tentojë mrekullinë ndaj Hapoel Ber Sheva në turin e parë të Europa League. Bardhezinjtë po përgatiten me seriozitet gjatë kësaj periudhe, ndërkohë që kanë zhvilluar edhe tre ndeshje miqësore. Kurbinasit kanë mposhtur Teutën, si…

Durmishaj debuton me gol, Ber Sheva i prish festën

Kundërshtari i Laçit në Europa League, Hapoel Ber Sheva dhe gjiganti grek, Olimpiakos, kanë zhvilluar sot një takim miqësor, i mbyllur me rezultatin 2-1 në favor të izraelitëve. Ndeshja nisi shumë më mirë për Olimpiakosin, që në minutën e…

Gjoni: Hapoel Ber-Sheva? Futbolli luhet në fushë

Laçi dëshironte kundërshtar tjetër në Europa League, por goglat i vunë përballë Hapoel Ber Sheva. Izraelitët janë favoritë për të kaluar në turin e dytë dhe kjo dihet. Gjithsesi në kampin kurbinase nuk kanë ndërmend të dorëzohen para kohe.…

VIDEO | Bindet Starova, Teko afrimi i radhës te Laçi

Laçi ka bërë edhe një tjetër zyrtarizim, teksa nga Pogradeci ku kurbinasit ndodhen para miqësores me Kukësin, ka nënshkruar kontratën që e bën bardhezi mesfushori Teldiano Zhunior. I njohur me emrin sportiv Teko, 24-vjeçari prej disa kohësh…

Selmani: Mendoj vetëm për Laçin, të bashkuar ia dalim!

Gentian Selmani, kapiteni i Laçit, vlerëson Hapoel Ber Sheva, rivalin e kurbinasve në Europa League. Gjithsesi ai thekson se nuk i druhen kundërshtarit dhe do të bëjnë maksimumin. Sigurisht duhet bërë një lojë e mirë në grup që të shkohet…

Laçi e Kukësi në fushë, ka sërish miqësore

Laçi e Kukësi bëhen “aleatë” para ndeshjeve në Europa League. Dy skuadrat do të zhvillojnë një tjetër miqësore mes tyre, këtë herë ne stadiumin e qytetit të Pogradecit, Gjorgji Kyçyku”. Kjo përballje do të zhvillohet të shtunën, prej orës…

Starova i prerë: Synojmë kualifikimin, fitojmë në Laç

Laçi po bëhet gati për ndeshjet e vlefshme për turin e parë të kualifikueseve të “Europa League”. Përballë kurbinasit do të kenë një kundërshtar si Hapoel Ber Sheva. Izraelitët vijnë si favorit kryesor në këtë takim, por për trajnerin e…

Laçi e ka pisk, Ber Sheva duket e frikshme

Hapoel Ber Sheva ka marrë një fitore bindëse 0-3 përballë ekipit polak, Legia Gdanks, duke mos e vënë në diskutim asnjëherë takimin. Kundërshtari i Laçit në kualifikueset e Europa League duket në një formë të shkëlqyer dhe rezultati i…

Forcë dhe shpejtësi, Nuabueze premton gola për Laçin

Kiruan Nuabueze është afrimi i Laçit për sulmin. Lojtari me pasaportë amerikane, i cili spikati te Drita me shtatë gola të shënuar në gjysmë sezoni, zgjodhi Superioren për të vijuar karrierën dhe shenjat e para në stërvitje janë pozitive.…

“Afrimi” i radhës te Laçi, vjen nga infermieria

Laçi po vijon përgatitjet për ndeshjen e Europa League kundër Hapoel Ber Sheva. Kurbinasit kanë bërë disa afrime deri më tani, teksa kanë nënshkruar Kirian Nuabueze (Drita), Aleksandar Ignjatoviç (Sloboda Tuzla), Rudolf Turkaj (Iliria). Në…

Përgatitje për Europën, tre skuadra në fushë

Ekipet e Superligës janë njohur me kundërshtarët që do të kenë përballë në Europë dhe kanë nisur përgatitjet. Partizani ndodhet në Slloveni, atje ku ditën e sotme do të zhvillojë një test miqësor. Kampionët e Shqipërisë do të përballen…

Europa League, Teuta dhe Laçi mësojnë oraret e ndeshjeve

Teuta dhe Laçi po mendojnë për ndeshjet e turit të parë të Europa League. Deri më 11 korrik, kur edhe zhvillohet ndeshja e parë, këto dy ekipe do të zhvillojnë disa ndeshje miqësore si dhe do të përforcohen me elementë cilësorë.…

Debutoi në Superiore, Çokaj “gojëmjaltë” për Laçin

Enis Çokaj ishte një nga prurjet e Laçit në merkaton e janarit. Mesfushori ishte pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, që e huazoi te kurbinasit. Futbollisti 20-vjeçar, i formuar te Shkëndija e Tiranës, luajti rregullisht me kurbinasit. Çokaj…

Hapoel Ber Sheva, kundërshtari i Laçit që befasoi Europën

VERONIK ISTREFAJ Hapoel Ber Sheva do të jetë skuadra kundërshtare e Laçit për ndeshjen kualifikuese të Europa League. Fillimisht, ekipi izraelit do të udhëtojë drejt Shqipërisë për t’u ndeshur me kurbinasit, më pas do të vendoset…

Dy firma në një ditë, Laçi nis të lëvizë në merkato

Kirian Nuabueze ishte afrimi i parë i Laçit, ndërkohë që ditën e sotme kanë ardhur konkretizimet e tjera. Bardhezinjtë kanë firmosur me dy mbrojtës, serbin Aleksandar Ignjatoviç dhe lezhjanin Rudolf Turkaj. I pari, pasi ka kryer vizitat…

Shumë lojtarë në provë te Laçi, Starova vendos sot

Laçi prej një jave ka zbritur në fushë dhe po mendojnë për pjesëmarrjen në kupat e Europës. Bardhezinjtë e drejtuar nga Sulejman Starova do të zhvillojnë ditën e sotme, prej orës 17:30, edhe një ndeshje miqësore me Teutën. Stafi teknik…

Skënderbeu jashtë Europe, shenjat janë të qarta

Skënderbeu edhe këtë sezon nuk do të luajë në kupat e Europës. Korçarët ende nuk ka nisur përgatitjet dhe kjo është një shenjë e qartë, ndërkohë që nga ana tjetër klubi i Laçit ka lëvizur dhe prej një jave po përgatitet për të luajtur në…

Laçi e Teuta në aksion, programojnë një miqësore

Laçi e Teuta kanë nisur përgatitjet për ndeshjet e kupave të Europës. Dy skuadrat e mbyllën sezonin me një ndeshje mes tyre dhe tashmë do të zhvillojnë edhe një miqësore, që është programuar për ditën e diel prej orës 17:30. Kjo përballje…

Europa në derë: Laçi në fushë, periudhë testimesh

Laçi zbret në fushë dhe mendon për ndeshjet e kupave të Europës. Kurbinasit, duke qenë se Skënderbeu është i dënuar nga UEFA, pritet të garojnë në kualifikueset e Europa League. Trajneri Sulejman Starova po përgatit një numër të madh…

Drita fiton duelin me Laçin, gati firma me mbrojtësin

Llapi ka njoftuar disa largime deri më tani, ndërkohë që drejtuesit e klubit nga Podujeva po punojnë edhe për ta përforcuar ekipin me lojtarët e duhur. Një prej lojtarëve qe e ka mbyllur bashkëpunimin me skuadrën e drejtuar nga Tahir…

Rustem Hoxha te Laçi? Laska: As që e kemi në plane!

Laçi është në kërkim të përforcimeve dhe në këtë periudhë merkatoje emrat që qarkullojnë janë të shumtë. Kurbinasit po tentojnë lojtarë për çdo rol, ndërkohë që për qendrën e prapavijës ka dalë në skenë edhe mbrojtësi Rustem Hoxha. Ky i…

Zyrtare: Laçi nis merkaton, firmos goleadori

Laçi ka nisur merkaton, teksa ka njoftuar ditën e sotme një afrim në sulm dhe bëhet fjalë për Kirian Nuabueze. Nigeriani me pasaportë amerikane bëri një gjysmë sezoni të mirë me gjilanasit, teksa ia ka dalë të shënojë 7 gola. Në…

Erdhi me bujë në janar, Laçi e mbyll me sulmuesin

Laçi nuk ia doli të renditej dot në vendin e tretë në kampionat, por ende ka shanse për kupat e Europës dhe gjithçka varet nga licencimet dhe vendimi i CAS për Skënderbeun. Kurbinasit janë në pritje dhe më pas do të projektohen edhe…

Tirana e zakonshme, Laçi e Teuta “revolucion”

Tirana kërkon maksimumin e pikëve me Flamurtarin, për të shkuar me moralin lart në finalen e Kupës. Gjithsesi edhe një pikë i mjafton për mbijetesën dhe do kërkojë ta diskutojë. Trajneri Mema ka bërë një ndryshim të detyruar në formacion,…