Browsing Tag

Laci

Zyrtare | Tjetër mesfushor për Laçin, firmos për 3 vite

Laçi duket se është përqëndruar në merkato për të sjellë sa më shumë lojtarë shqiptarë. Klubi verior ka lajmëruar ditën e sotme se ka firmosur me Damian Gjinin. 24-vjeçari vjen nga Greqia ku është aktivizuar me Panionios, Kalithea dhe…

Zyrtare | Afrime te Laçi, sulmuesi firmos për tre vite

Pak minuta më parë, Ndriçim Shtubina njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me klubin e Laçit dhe kurbinasit, kanë gjetur menjëherë zëvendësuesin e tij. Për të përforcuar krahët e sulmit, bardhezinjtë e drejtuar nga Starova kanë nënshkruar me…

Selmani i jep fund te Laçi, firmos në Turqi

Kategoria Superiore ka humbur një ndër portierët më të mirë të viteve të fundit. Gentian Selmani është prezantuar ditën e sotme te klubi turk i Menemensporit, që militon në Ligën e parë, divizioni i dytë ky për nga rëndësia në Turqi.…

“Nuk ka asnjë shans”, Ngo refuzon klubin e Superiores

Majkëll Ngo e ka mbyllur me Tiranën. Edhe pse pati një akord për rinovimin e kontratës, asgjë nuk u konkretizua dhe tashmë sulmuesi duhet të mendojë për një tjetër destinacion për të ardhmen e tij. Shtatlarti në llogarinë e tij në…

Largime nga Laçi, boshnjaku e mbyll me kurbinasit

Skuadra e Laçit dhe fizioterapisti Dario Zërniç nuk do të bashkëpunojnë për këtë sezon të ri futbollistik. Largimi i boshnjakut nga kurbinasit është konfirmuar nga vetë ky i fundit, i cili në Instagramin e tij zyrtar, shkroi: “Të dashur…

Starova: Luajtëm pa presion, ja planet e merkatos te Laçi

Trajneri i Laçit Sulejman Starova ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, ku ka folur në lidhje me përvojën e skuadrës së tij në kualifikueset e “Europa League”, ku patën kundër izraelitët e Hapoel Ber Shevës. LAÇI –…

Apolonia “pazar” te Laçi, transferon një mesfushor

Artan Mergjyshi po ideon Apoloninë e sezonit të ri dhe njohjet e vjetra janë pjesë e projektit të tij. Së fundmi ai u ka kërkuar drejtuesve të bindin mesfushorin Erisildo Smaçi dhe i riu ka nënshkruar dhe do të jetë pjesë e fierakëve…

VIDEO | 180 minuta betejë, Laçi del me kokën lart

Laçi është eliminuar me kokën lart nga Europa League. Kurbinasit u mposhtën 1-0 në Izrael nga ekipi i Ber Shevës, që kalon kështu në raundin tjetër kualifikues. Që në short, gjithçka dukej kundër Laçit, duke pasur parasysh diferencat mes…

Starova s’mban sekrete: Në Izrael na duhet fat

Laçi do të luajë të enjten në Izrael ndaj Hapoel Ber Shevës në kuadër të ndeshjes së kthimit të raundit të parë të kualifikueseve të Europa League. Në një intervistë për “RTSH SPORT”, trajneri Sulejman Starova foli mbi përgatitjet e…

Xhixha: Ishim më mirë, te traversa fati nuk ishte me mua

Redon Xhixhën e ndaloi vetëm traversa për të qenë heroi i Laçit ditën e sotme. 20-vjeçari lëshoi një goditje nga më shumë se 50 metra, duke e gjetur portierin kundërshtar të papërgatitur. Megjithatë, topi përfundoi në shtyllë. Sulmuesi…

VIDEO | Zemra e Laçit nuk mjafton, Ber Sheva i prish festën

Ka përfunduar në barazim 1 – 1 takimi i raundit të parë eliminator midis Laçit dhe Hapoel Ber Shevës. Skuadra kurbinase ishte shumë pranë marrjes së një rezultati pozitiv, por izraelitët ia dolën të barazonin shifrat në pjesën e dytë. Javën…

Tifozë specialë për Laçin, dy “ish”-ët në tribunë

Përballja e Laçit me Hapoel Ber Shevën ka tërhequr interesin e shumë sportdashëve dhe tifozëve të klubit kurbinas. Në shkallët e stadiumit ka pasur një takim interesant midis Edmond Dostit dhe Besnik Prengës. Prenga ish-sulmuesi i…

Starova surprizon me 3-5-2, Laçi e nis me katër debutues

Laçi pret Hapoel Ber Shevën. Përballja nis në orën 17:30 dhe bardhezinjtë janë gati për duelin e parë. Sulejman Starova ka zgjedhur formacionin titullar, ndërsa tani i mbetet lojtarëve të bëjnë të tyren. Kundërshtari është tepër i fortë,…

Starova: Ber Sheva ka pika të dobëta, dua vetëm diçka!

Laçi është gati dhe këtë e thotë edhe trajneri Sulejman Starova. Kreu i pankinës bardhezi tregon se e njohin Hapoel Ber Shevën, pasi e kanë studiuar mirë gjatë kësaj periudhe. Tekniku kryeqytetas do donte që izraelitët ta nënvlerësonin…

Laçi prezanton fanellat e reja, gati për betejë

Laçi prezanton fanellat e reja për sezonin e ri dhe do të jenë ndryshe nga një vit më parë. Kurbinasit rikthejnë fanellën e para disa viteve, ku e bardha dhe e zeza ndahen në dy gjysma mbi fanellë. Sponsori teknik mbetet i njëjti, Uhlsport.…

Reja zbarkon në Shqipëri, sytë te Partizani dhe Laçi

Partizani luan nesër, prej orës 17:30 me Karabakun, ndërkohë që në stadiumin “Selman Stërmasi” do të jetë edhe një mysafir special. Trajneri Edi Reja, së bashku me stafin e tij, Ervin Bulku dhe Hamdi Salihi, do të ndjekin nga afër sfidën e…

Rinovim me peshë te Laçi, firmos talenti i sulmit

Laçi ka zyrtarizuar ditën e sotme rinovimin me sulmuesin Redon Xhixha. Futbollisti 20-vjeçar ka firmos një kontratë me kohëzgjatje 2-vjeçare me klubin kurbinas. Xhixha iu bashkua Laçit dy vite më parë dhe tani është kthyer në një prej…

Lushkja vendos për të ardhmen, largohet Toro

Laçi kë bërë një lëvizje në merkato. Kurbinasit i kanë ofruar një marrëveshje të re mesfushorit Regi Lushkja, i cili ka nënshkruar për dy vitet e ardhshme. Kështu, bardhezinjtë blindojnë një prej titullarëve të sezoneve të fundit.…

Shqipëria nuk prodhon sulmues, golat vijnë nga 3 kontinente

Partizani, Laçi dhe Teuta kanë kërkuar zgjidhje nga jashtë vendit për sulmin dhe deri më tani janë bërë disa zyrtarizime. Të kuqtë janë ata që kanë afruar tre lojtarë për sulmin dhe ai që spikat më shumë është Brian Braun, sulmuesi…

Ndeshje brenda grupit, te Laçi shkëlqen një brazilian

Laçi ka zhvilluar një ndeshje miqësore brenda grupit në kuadër të përgatitjeve për përballjen ndaj izraelitëve të Hapoel Ber Shevës. Ndeshja testuese është mbyllur me rezultatin 4 – 0. Berisha, Xhixha dhe braziliani Teko (2 herë) ishin…

Selmani i prerë: Pa besim, s’kemi as pse hyjmë në fushë!

Portieri i kurbinasve do të ketë punë ndaj izraelitëve. Hapoel Ber Sheva ka marrë vlerësimin maksimal në kampin bardhezi. Edhe pse favorit është kundërshtari, Selmani thekson se duhet të kenë besim. “Mendoj se është një short i fortë, na…

Laçi e afroi me bujë, tani firmos në Kazakistan

Malik Mane ishte një nga afrimet që Laçi bëri në merkaton e janarit. Sulmuesi senegalez, i cili kishte një “CV” të kënaqshme dhe në kampin kurbinase prisnin shumë, nuk shënoi dot asnjë gol me fanellën bardhezi. 30-vjeçari ishte ndër më të…

Shehu zbret në fushë, nis aventurën si bardhezi

Laçi i është rikthyer përgatitjeve, pas pushimit të së dielës. Kurbinasit janë vënë nën urdhrat e trajnerit Sulejman Starova, ndërkohë që më bardhezinjtë është bashkuar edhe mesfushori Julian Shehu. Futbollisti që spikati me Kastriotin…

Lajm tragjik, ndërron jetë ish-futbollisti i Laçit

Ish-lojtari i Laçit, Amadu Boiro, ka ndërruar jetë. Lajmi bëhet i ditur nga mediet senegaleze, pa bërë të ditur shkaqet e vdekjes së futbollistit 23-vjeçar. Përvoja e Boiros me kurbinasit nuk zgjati shumë. Mesfushori firmosi me Laçin në…