Ky është një tjetër Laç

Asnjë lidhje me verën e shkuar, më shumë se 10 ndeshje miqësore, përgatitje serioze dhe blerje…

Laçi bën goditjen e radhës, firmos senegalezi Boiro

Kurbinasit kanë zyrtarizuar afrimin e mesfushorit 21-vjeçar, i cili në sezonin e fundit është aktivizuar në…

Laçi mbyll merkaton, rikthehet portieri Vata

Bardhezinjtë kanë riformatuar skuadrën dhe tashmë trajneri Nica e ka të plotë skuadrën Vladimir Prenga  …

Nica, i kënaqur me merkaton: Jemi gati për Superioren

Stavri Nica ka mbetur i kënaqur nga Laçi i tij në sfidën miqësore me Tiranën. Njëri…

Talentet e së ardhmes, Qazim Laci shënon golin e parë me profesionistët

Është vetëm 21 vjeç dhe nuk ka frikë nga asgjë. Ka tentuar Qipron, është kthyer në…

Laçi ndalet edhe në Fushë-Krujë, debuton Uzuni

Laçi vazhdon serinë e miqësoreve në prag të sezonit të ri dhe sot ka luajtur një…

U dëmtua sapo erdhi vjet, Laçi rikthen brazilianin e talentuar

Verën e shkuar Laçi afroi shumë futbollistë brazilianë, me ndërmjetësimin e trajnerit të asaj kohe, Marselo…

Rexhinaldo e Ademir, të premten në Shqipëri

Sulmuesi ka mbyllur gjithë burokracitë dhe ka prerë biletën e avionit. E njëjta gjë edhe për…

Shpërthen Nica: Superiorja shqiptare është amatore!

Pas ndeshjes me Kastriotin, ku Laçi barazoi 1-1, trajneri Nica u shpreh i pakënaqur mbi gjendjen…

Kastrioti barazon me Laçin, zhgënjejnë kurbinasit

KASTRIOTI – LAÇI 1-1 Shënues: Malindi 29’ / Gjoni 65’ Laçi ka zhvilluar gati një fazë…

Vucaj “sinjal” Vllaznisë, Laçi ngushëllohet me Rexhinaldon

Kapiteni nuk do të jetë pjesë e kurbinasve sezonin e ardhshëm. Një lajm që i shtang…

Ndryshon sponsori teknik i Laçit, ja uniformat e reja

Prej vitesh skuadra e Laçit vishej me “Sportika”, kompani italiane kjo, ndërkohë që sivjet bardhezinjtë kanë…

Befasia, Vucaj ikën nga Laçi!

Erjon Vucaj largohet nga Laçi, lajm i papritur, që ndoshta ka kapur të papërgatitur edhe drejtuesit…

Grumbullohet Laçi, nesër nis faza përgatitore

Laçi i ka dhënë fund përgatitjeve për këtë javë, për t’u rikthyer në fushën e blertë…

Befasia e Laçit, Ansi Nika sërish bardhezi

Mesfushori shkodran do të jetë pjesë e kurbinasve edhe sezonin e ardhshëm. Dje ai është vënë…

Misioni i radhës, gjetja e një mbrojtësi të djathtë

Drejtuesit janë fokusuar në gjetjen e një lojtari për krahun e djathtë të prapavijës. Merkato sapo…

Laçi kompleton sulmin, Rexhinaldo-Kaloshi bardhezinj

Surprizë e Laçit në këtë merkato. Ish-sulmuesi i Luftëtarit, i kërkuar nga shumë klube, firmos, ashtu…

Laçi e mund në miqësore, Kamza zyrtarizon firmat me Idrizajn dhe Halilajn

Laçi triumfon me Kamzën Kamza dhe Laçi u përballën ditën e djeshme mes tyre në një…

Musaj nuk e harron Laçin, një dedikim special pas transferimit në Kosovë

Drilon Musaj është zyrtarizuar tashmë si futbollist Dritës së Gjilanit në Kosovë, skuadër me të cilën…

Laçi humbet një lojtar kyç, Musaj zyrtarizohet në Kosovë

Drilon Musaj është zyrtarizuar dje pjesë e Dritës së Gjilanit në Kosovë, skuadër me të cilën…

Miqësorja/ Lushnja dhe Laçi ndalen nga… vapa

Barazim në testin e parë të skuadrës së Banos, që provon gjithë lojtarët. Trajneri i Laçit,…

“Derbi” në Pogradec, Liria mposht bindshëm Laçin

Pogradeci ka qenë sot pikëtakimi mes Lirisë e Laçit, një derbi vëllazëror, me skuadrën nga Prizreni…

Laçi e Liria, një derbi në Pogradec

Liria e Prizrenit është kompletuar praktikisht për sezonin e ri, sepse përveç trajnerit Bledi Shkëmbi ka…

Teutës nuk i mjafton Haxhibuliç, Laçi e përmbys në Durrës

Kurbinasit fituan në “Niko Dovana”, ndërkohë që të dyja skuadrat janë vetëm në hapat e para…

Ansi Nika zyrtarizon largimin nga Laçi

Kontrata i kishte përfunduar që muajin e shkuar, por sot Ansi Nika ka folur vetë në…

Shkëlqeu në Laç, Mensah shkon në Superligën greke

Pak muaj në Kategorinë Superiore i mjaftuan ganezit Emanuel Mensah për të treguar se ishte një…

Dema drejt Lirisë, Nica tregon planet

Trajneri durrsak i kurbinasve shprehet se po hedhin “piketat” e para të ndërtimit të skuadrës për…

Ansi Nika, mes ofertave dhe Laçit

Vladimir Prenga Ansi Nika ishte një ndër futbollistët që u afrua në merkaton e janarit te…

Laçi tenton goleadorin e kampionëve të Armenisë

Vladimir Prenga Laçi është në kërkim të një sulmuesi, pasi nga bardhezinjtë me mbylljen e sezonit…

Musaj në dilemë, Trepça ’89 synon ta rikthejë

Mbrojtësi nga Gjakova kërkohet nga kampionët e Kosovës, që do të kenë mundësinë të luajnë në…

Laçi ndahet me “korçarët”, Lulaj: Ia kalova më mirë se sa e mendoja

Vladimir Prenga Bruno Lulaj e ka mbyllur aventurën e tij me Laçin dhe tashmë është rikthyer…

Shpëtimi i Laçit, merkatoja e janarit ishte çelësi

Vladimir Prenga Laçi bëri disa lëvizje në merkaton e janarit dhe ato rezultuan të suksesshme, pasi…

Skënderbeu dhe Laçi, më të mirët e 2017-ës

Vladimir Prenga Në janar thonë se nuk ka lojtarë cilësorë dhe në fakt ashtu është, por…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online