“Derbi” në Pogradec, Liria mposht bindshëm Laçin

0

Pogradeci ka qenë sot pikëtakimi mes Lirisë e Laçit, një derbi vëllazëror, me skuadrën nga Prizreni që nuk ka qenë kurrë kaq afër Shqipërisë, sepse ka në drejtim Bledi Shkëmbin, por edhe disa lojtarë të transferuar aty javët e fundit.

Liria i ka nisur më herët përgatitjet dhe është në Ohër për fazë përgatitore, ndaj nuk befason shumë fitorja 3-0 ndaj një Laçi ende larg formës së plotë fizike dhe i pakompletuar.

Korenica zhbllokoi për Lirinë, Artur Magani dyfishoi dhe Koçev mbylli llogaritë. Liria duket mirë, Laçi ende herët pët t’u gjykuar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online