Browsing Tag

kuqezi

VIDEO: Seferi magjik, gol dhe asist në fitoren e Vinterturit

Taulant Seferi e ka fituar takimin kundër Kiazos praktikisht i vetëm, pasi në fitoren 2-0 të Vinterturit, shënoi golin e parë dhe asistoi në golin e dytë. Sulmuesi kuqezi është një nga lojtarët më të mirë të skuadrës zvicerane dhe është…

Gallatasaraj tërbohet në fund, Cikalleshit i shuhet ëndrra

Finalja e Kupës së Turqisë mes Akhisarsporit dhe Gallatasarajt ishte spektakolare. Sulmuesi kuqezi, Sokol Cikalleshi, u aktivizua vetëm në minutat e fundit, në një ndeshje që ishte shumë e luftuar. Skuadra e Akhisarspori arriti të kalojë e…

VIDEO: Aliti i jashtëzakonshëm, shënon supergol në Suedi

Kalmari luajti në shtëpi përballë Ostersunds dhe skuadra e Fidan Alitit nuk arriti të marrë më shumë se një pikë. Kalmari pësoi shumë shpejt, ku Islamoviç i ndëshkoi që në minutën e 2’ të takimit. Aliti u ndëshkua me karton të verdhë në…

Dy gola Europe në vetëm 27 minuta, shkëlqen Hyka

Jahmir Hyka duket se është ambientuar te skuadra e Netanja në Izrael, tek e cila u transferua në merkaton e janarit nga Amerika. Futbollisti kuqezi nuk ka luajtur shumë te skuadra izraelite, ku numëron vetëm 311 minuta. Megjithatë, në…

VIDEO: Strakosha hero, i pret penalltinë yllit argjentinas

Po luhet sfida mes Lacios dhe Udinezes, e vlefshme për Serie A dhe lacialët po udhëheqin 2-0. Udineze kishte mundësinë të rifutej në lojë, pasi në minutën e 52’, gjyqtari akordon një 11-metërsh në favor të tyre. Ylli argjentinas, Rodrigo…

Derbi i shqiptarëve në Suedi, “buzëqesh” Aliti

Fidan Aliti, i transferuar në janar te skuadra e Kalmarit në Suedi, po vazhdon të jetë një titullar i rregullt dhe të jetë i rëndësishëm për ekipin suedez. Po gjatë muajit janar, edhe Egzon Binaku ndryshoi skuadër, duke lënë Malmon për…

Uzuni rrezikon Europën, Aliji shkëlqen sërish në Rumani

Edhe pse sot ka qenë një ditë jo shumë e ngarkuar me ndeshje në kampionatet europiane, futbollistët shqiptarë që kanë zbritur në fushë nuk kanë munguar. Myrto Uzuni, i cili luajti titullar për të dyja ndeshjet kualifikuese të kombëtares, e…

Salihi var këpucët: Fjala FUND më duket shumë e rëndë

Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Hamdi Salihi do të mbyllë karrierën e tij si futbollist. Vetë sulmuesi kuqezi me anë të një letre ka konfirmuar se do nuk do të vazhdojë më të luajë futboll dhe ndeshja e fundjavës kundër…

Sadiku e parakalon, Salihi “bekon” sulmuesin dhe… Bulkun

Armando Sadiku shënoi golin e parë në sfidën e fituar 3-0 përballë Andorrës, një gol shumë i rëndësishëm për kuqezinjtë tanë por dhe për vetë Sadikun, i cili parakalon kështu në renditjen e golashënuesve sulmuesin Hamdi Salihi. Ky i…

VIDEO | “Digjet” Shkodra, Tifozët Kuqezi pushtojnë rrugët

Tifo-grupi “Tifozët Kuqezi” kanë qenë shumë të zhurmshëm sot në qytetin e Shkodrës, aty ku do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Turqisë, sfida e parë e kualifikuesve të “Euro2020”. Në orën 20:45, futbollistët kuqezi do të zbresin në…

Ndryshime te Shqipëria, Trashi në kombëtare

Lorenc Trashi më në fund është pjesë e kombëtares. Mbrojtësi i Partizanit ka bërë një sezon të mirë deri më tani dhe është shpallur dhe futbollisti më i mirë në Superiore, megjithatë ftesa kuqezi pati munguar për të. Refuzimi që Lenjani i…

Kaos total, Lenjani: Nuk vij sa të jetë Panuçi!

Ermir Lenjani ka folur! Mbrojtësi kuqezi ka shpërthyer kundër trajnerit Kristian Panuçi, me anë të një postimi në rrjetet e tij sociale. Futbollisti i Sionit po bën një sezon shumë të mirë, por për Panuçin, nuk ka vend në kombëtare. Kjo gjë…

Zeneli pushton Francën, sërish në formacionin më të mirë

Arbër Zenelit duket se nuk i është dashur aspak kohë që të ambientohet te skuadra e Reims në kampionatin francez të futbollit. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ka shënuar disa golatë rëndësishëm dhe ka qenë pa asnjë diskutim lojtari më i…

“Pitbulli” Bare: Kam rilindur, ky është vetëm fillimi!

Keidi Bare është cilësuar si blerja më e mirë e Malagas këtë sezon dhe mesfushori shqiptar po bën ndeshje shumë të mira. Në një intervistë të tij, 22-vjeçari ka prekur shumë tema: Dëshirën e tij për të luajtur futboll në çdo moment të…

VIDEO | Durmishaj i pandalshëm, ndëshkon edhe gjigantët e PAOK

Sulmuesi shqiptar, Florin Durmishaj po kalon sezonin e tij më të mirë në karrierë. 22-vjeçari vazhdon të shënojë dhe të jetë i rëndësishëm për skuadrën e Panionios. Në takimin e sotëm në Kupën e Greqisë përballë PAOK-ut, skuadër që është…

VIDEO | Llullaku i shkëlqyer, krijon nga hiçi golin e Astrës

Azdren Llullaku po kalon një sezon të shkëlqyer dhe mesfushori kuqezi vazhdon të jetë protagonist për ekipin e Astrës. Edhe në takimin e sotëm, 31-vjeçari tregoi formën e mirë, pasi i dha avantazhin skuadrës së tij në Kupën e Rumanisë…