VIDEO: Cikalleshi gjen golin, dërgon ekipin e tij në finalen e Kupës

0

Sokol Cikalleshi i largua nga Goztepe në janar për t’iu bashkuar skuadrës së Arkhisarspor, ku është shndërruar menjëherë në lider. Sulmuesi kuqezi ka gjetur golin edhe sot, në gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Turqisë përballë Umraiespor.

Bomberi shënoi në minutën e 36’, duke i siguruar kualifikimin në finalen e Kupës skuadrës së tij, pasi dhe ndeshja e parë është fituar 0-1 nga Arkhisarspor në transfertë. Kjo rrjetë e Cikalleshit është shumë e rëndësishme për skuadrën e tij, pasi finalja e Kupës së Turqisë është një arritje e madhe.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.