VIDEO | Gol i çmendur, Guri shënon dhe të dytin!

Sidrit Guri ka shënuar dhe golin e dytë për skuadrën e Ostendes, duke i siguruar fitoren…

Guri fantastik, gjen golin me Ostenden dhe ka një dedikim të veçantë

Sidrit Guri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri. Sulmuesi…

Strakosha rikthehet titullar, Rashica dhe Celina shkëlqejnë

Thomas Strakosha është rikthyer nga dëmtimi që pësoi në fundin e sezonit të shkuar dhe sot…

Komplikohet transferimi te Brest, Xherrard shpjegon situatën e Grezdës

Grezda te skuadra e Brest në Ligue 1 dukej një transferim i kryer, por zhvillimet më…

VIDEO: Lilaj e nis mbarë, shënon supergol me ekipin e ri

Sabien Lilaj ka shënuar një supergol për ekipin e tij të ri, Nes Tzionës. Mesfushori shqiptar…

Hyka e nis mbarë sezonin e ri, gjen sërish golin në Izrael

Jahmir Hyka u transferua në janarin e ketij viti te skuadra e Netanias në Izrael, ku…

Zyrtare | Ish-lojtari i Skënderbeut me ekip të ri, firmos në Poloni!

Ish-lojtari i Skënderbeut, Suad Sahiti, ka gjetur ekip të ri. Mesfushori është larguar nga skuadra bullgare…

Grezda në shitje, Rejnxhërs merr ofertë nga ekipi i Ligue 1

Eros Grezda e ka mbyllur me Rejnxhërs. Pas një viti me shumë ulje-ngritje në Skoci, sulmuesi…

VIDEO | Debutim për t’u harruar, Seferi “skuqet” në ndeshjen e parë

Ish-sulmuesi i Shpresave kuqezi, Taulant Seferi, u rikthye te Jang Bojs nga Uinterthuri ku ishte i…

VIDEO | Guri në formë të shkëlqyer, gjen rrjetën e dytë radhazi

Sindrit Guri duket në një formë shumë të mirë. Sulmuesi kuqezi shënoi në miqësoren kaluar për…

VIDEO | Disfatë dhe penallti e humbur, Uzuni e nis ters

Myrto Uzuni ka bërë një sezon shumë të mirë edicionin që lam pas, si dhe bëri…

VIDEO | Karton i kuq dhe eliminim, mbrëmje “jo” për mbrojtësin kuqezi

Herdi Prenga, futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, luajti sot titullar për ekipin kroat të Rigës,…

Guri gjen rrjetën, sulmuesi kuqezi duket gati për sezonin e ri

Më në fund sulmuesi shqiptar, Sindrit Guri, ka gjetur rrjetën me ekipin e Ostendes në këtë…

Talenti shqiptar bën hapin e madh, tjetër goditje e Tares

Igli Tare vazhdon t’i japë mundësinë futbollistëve shqiptarë të transferohen në një skuadër të njohur siç…

VIDEO | Berisha goleador, shënon “perlën” e radhës

Bernard Berisha po kalon momentin e tij më të mirë në karrierë me skuadrën e Akhmat…

Lider dhe idhulli i tifozëve, Xhaka gati për sezonin e ri

Taulant Xhaka ka luajtur 10 sezone deri më tani në elitën zvicerane, ku në tetë edicione…

Pesë lojtarë larg Rejnxhërsit, Grezda nuk i shpëton ‘fshesës’

Skuadra e Rejnxhersit ka plot 28 futbollistë dhe trajneri Stiven Xherrard, e ka thënë hapur që…

Rrahmani zbarkon në Itali, dardani duket gati për Serie A

Armir Rrahmani është transferuar te skuadra e Hellas Veronës dhe do të jetë një tjetër shqiptar…

Roshi mungoi, një “ish” i Skëndërbeut protagonist te Grozni

Te skuadra ruse e Akhmat Groznit, aktivizohen momentalisht 2 futbollistë shqiptarë, Odise Roshi dhe Benard Berisha.…

Gjermania shpartallon Serbinë, “zemra mal” mbrojtësit të kombëtares

Gjermania U21 dhe Serbia U21 u përballën dje kundër njëra-tjetrës, sfidë e vlefshme për Euro 2021…

Hysaj madrilen, plot 20 milionë euro në arkat e Napolit

Elseid Hysaj është në Shqipëri, pasi nesër është një ditë shumë e rëndësishme për të, dita…

Grezda “out”, sulmuesi kuqezi nuk grumbullohet me Rejnxhërsin

E ardhmja e Eros Grezdës duket gjithmonë e më larg Rejnxhërsit. Sulmuesi kuqezi u transferua te…

Vendim i papritur, sulmuesi kombëtares ndahet me klubin e tij

Kjo merkato ka parë shumë futbollistë shqiptarë të ndërrojnë skuadra. Një nga këta futbollistë, është dhe…

Femrat kuqezi të pathyeshme, fitojnë miqësoren e radhës

Shqipëria e Femrave ka marrë një tjetër fitore sot, përballë Maqedonisë së Veriut, sfidë e zhvilluar…

Sukses edhe për femrat kuqezi, mposhtin Maqedoninë në miqësore

Sot është luajtur një miqësore mes Shqipërisë Femra dhe Maqedonisë, ndeshje që është mbyllur me triumfin…

Hedhja e fanellës, Ramadani sqaron gjithçka!

Ylber Ramadani shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të Shqipërisë përballë Moldavisë, goli i tij…

Derbi londinez për Strakoshën, Lacio nuk e lëshon

Sipas asaj që është raportuar nga “Corriere di Roma”, Arsenali po përshpejton tratativat për portierin kuqezi,…

“E ardhmja? Pushime, kaq”. Hysaj martohet këtë verë

Mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj, foli për Supersport pas ndeshjes kundër Moldavisë, ku u shpreh: NDESHJA…

Cikalleshi: Sot dyfish i lumtur, gjithmonë luaj për ekipin

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, shënoi golin e parë në sfidën përballë Moldavisë. Pas ndeshjes, bomberi…

VIDEO: Festë kuqezi, Cikalleshi dhe Ramadani mposhtin Moldavinë

Edi Reja ka marrë fitoren e parë në krye të Shqipërisë. Kuqezinjtë tanë triumfuan në “Elbasan…

E ardhmja e Grezdës, sulmuesi takohet me drejtuesit e Rejnxhërsit

Trajneri i Rejnxhërsit, Stiven Xherrard, do të takohet privatisht me Eros Grezdën dhe drejtuesit e klubit,…

Cikalleshi: Meritonim më shumë, nuk e pranoj këtë rezultat

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, foli për RTSH Sport pas ndeshjes me Islandën, ku u shpreh:…

Reja: Na u mohua një penallti, rezultat për të ardhur keq

Trajneri i ri i Shqipërisë, Edi Reja, e nisi me humbje aventurën e tij në krye…

“Grezda? Transferimi më i dështuar i këtij sezoni në Skoci!”

Kritikat për Eros Grezdën në Skoci janë shtuar shumë kohët e fundit. Sulmuesi shqiptar sapo mbylli…

“Shokët tallen me emrin tim, ëndërroj kombëtaren”, Papa rrëfen ditët rumune

Enriko Papa po shkëlqen në Rumani me skuadrën e Botoshanit dhe është një nga lojtarët më…

Vrioni bën me dhimbje koke Bushin, zgjidhja gjendet te Laçi

Kombëtarja U-21 me në krye Alban Bushin, ka marrë një lajm aspak të mirë, pasi sulmuesi…

Rikthim te Skënderbeu? Sabien Lilaj flet si lojtar i lirë

Sabien Lilaj nuk është më lojtar i Gabalës në Azerbajxhan dhe këtë merkato, do të studiojë…

Medalje për Bakajn, Soligorski i tij fiton Kupën e Bjellorusisë

Shumë futbollistë shqiptarë kanë luajtur këtë sezon në finalen e Kupave të shteteve ku luajnë. Në…

Llullaku del duarbosh, Kupën e Rumanisë e fiton Haxhi

Azdren Llullaku nuk arriti ta mbyllë me trofe këtë sezon në Rumani. Mesfushori kuqezi luajti titullar…

VIDEO: Goleador nga mesfusha, Qose mahnit Sllovakinë

Mesfushori shqiptar, Kristi Qose, po bën një sezon të shkëlqyer në Sllovaki. Te skuadra e Ruzemberok,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online