Browsing Tag

Kristiano Ronaldo

Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez ka folur për motivimin në këtë fazë të karrierës dhe ambiciet e Juventusit për sezonin e ardhshëm. Keni fituar gjithçka në karrierën…

Përfundon procesi, gjykata shpall vendimin për Ronaldon

Katrin Majorga, siç është kthyer në modë vitet e fundit, u bë e famshme nëpërmjet një padie për përdhunim të lëshuar ndaj Kristiano Ronaldos. Gruaja pretendonte se portugezi e kishte përdhunuar atë në vitin 2009. Majorga e ngriti përsëri…

“Kur isha te Barça, Mesi s’më linte të luaja”

Të kesh një lojtar të madh në skuadër është një privilegj i madh, por edhe një telash më shumë. Lojtarë si Mesi apo Ronaldo kanë nevojë për mbështetjen e gjithë skuadrës. Janë ata që e marrin peshën më të madhe, por i gjithë ekipi do të…

“Ikja e Ronaldos e gëzoi Realin e Madridit”

Ikja e befasishme e Ronaldos nga Madridi verën e kaluar vazhdon të komentohet. Kristiano u largua pas gati një dekade nga ”Santiago Bernabeu”, ku arriti të fitonte gjithçka. Megjithatë, përtej golave dhe trofeve Perez nuk i plotësoi…

E do Ronaldo, ylli i Realit është 50 milionë euro larg Juves

Juventusi i këtij sezoni ka vuajtur shumë mungesën e një fantazisti. Ata kanë në disponim një mesfushë normale me lojtarë që vrapojnë dhe krijojnë volum, por nuk kanë shumë aftësi krijuese. Këtë e ka vënë re edhe Kristiano Ronaldo. Sipas…

E ardhmja e Ronaldos? Pirlo jep mendimin e tij

Juventusi është e tashmja dhe e ardhmja e afërt e për Kristiano Ronaldon. Portugezi ka edhe dy vite të tjera në kontratën me bardhezinjtë, por pas kësaj kohe nuk mund të themi se ka ardhur fundi i karrierës. 34-vjeçari ka treguar se është…

“Ronaldo do të frymëzohet nga 600 golat e Mesit”

Lionel Mesi, me dygolëshin e shënuar në fitoren 3-0 ndaj Liverpulit, arriti të barazojë Ronaldon përsa i përket golave në rang klubesh. Të dy yjet e padiskutueshëm kanë kapur shifrën e 600 golave. Numra të frikshëm që nuk arriheshin që nga…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e dëshmon qartë numri i pabesueshëm i golave që ka shënuar në këtë edicion të La Ligës. Në 28 ndeshje “pleshti” ka gjetur 32 herë rrugën e rrjetës, duke qenë…

UEFA nuk harron dhe nis hetimin, ja çfarë rrezikon Ronaldo

Kristiano Ronaldo shënoi një trigolësh tepër të rëndësishëm në ndeshjen e kthimit kundër Atletikos së Madridit, çka mundësoi kualifikimin më tej të bardhezinjve në Champions Ligë. Portugezi nuk u përmbajt në fund të ndeshjes dhe festoi…

Mesi i befasuar: Ronaldo magjik, nuk e prisja

Lionel Mesi vazhdon të dhurojë spektakël në mbrëmjet e Champions League ashtu siç ka bërë për më shumë se një dekadë radhazi. Në përfundim të ndeshjes ndaj Lionit, “pleshti” foli para gazetarëve, të cilët e pyetën dhe mbi paraqitjen e…

“Macja e zezë” e Grizman është… Ronaldo

Atletiko e Madridit u eleminua mbrëmë nga Juventusi dhe humbi mundesinë për të luajtur finalen e Champions Ligës në stadiumin e tyre, “ylli” i skuadrës madrilene, Antuan Grizman edhe këtë herë nuk arriti ta prekë kupën veshgjatë. Shkaku?…

Rekordi i humbjeve të Juventusit, CR7 karikon ekipin

Juventusi u mposht në Bernë përballë Jang Bojsit me rezultatin 2-1 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve. Fitorja e Valencias ndaj Mançester Junajtid i siguroi bardhezinjve vendin e parë në grup, por ekipi i Alegrit ka thyer një rekord…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që kishte fituar çmimin prestigjioz. Bullgari triumfoi në vitin 1994, duke lënë pas një dyshe ikonike si: Roberto Baxho dhe Paolo Maldini.…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online