VIDEO | Ky ushtrim tregon diferencën e frikshme mes Higuain e CR7

0

Higuain edhe pse nuk pritet të jetë pjesë e Juventusit sezonin e ardhshëm, po stërvitet në “Continassa”. Si zakonisht, klubi publikon video me fragmente nga stërvitja dhe njëra prej tyre është bërë virale në rrjet.

Në pamje shfaqet Ronaldo dhe Higuain duke ekzekutuar një ushtrim, që donte shpejtësi dhe shkathtësi për të shmangur kundërshtarin. Nuk do shumë vëmendje që të dallosh diferencën mes dy lojtarëve.

Higuain është një “makinë” e dalë nga qarkullimi, ndërsa Ronaldo ecën me shpejtësinë e një 20 vjeçari. Ja pse nuk e duan “El Pipitan” në “Allianz Stadium”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.