“Terrori” i Murinjos, talenti i Junajtid rrëfen diktakturën e portugezit

Zhoze Murinjo nuk arriti të fitonte kurrë respektin dhe dashurinë e ekipit dhe një pjese të…

“Interi rrëzon Juven nga froni sivjet, po mësoj… gjuhën gjermane”

Zhoze Murinjo po shijon pushimet dhe po pret ofertën e duhur për t’iu rikthyer emocioneve të…

Çfarë gare, “derbi” milanez për stolin e Njukasëllit

Rafa Benitez dhe Njukasëlli vendosën për të mos e zgjatur bashkëpunimin mes tyre. Trajneri spanjoll do…

Projektohet rikthimi në Premier Ligë, Murinjo gati t’i befasojë të gjithë

Zhoze Murinjo mund të rikthehet në Premier Ligë. “Special One” qëndron pushim që prej dhjetorit të…

Murinjo lumturon tifozët: Interi fiton Championsin brenda dy vitesh

Zhoze Murinjo ka një ndjesi pozitive për Interin. Emri i tij nuk harrohet kurrë në Milanon…

Murinjo: Finalet angleze speciale, kjo do ishte e rëndë për Klop!

Liverpuli dhe Totenhemi do të përplasen mes tyre me datë 1 qershor në finalen e madhe…

Morati mesazh Murinjos: Aty jo, nuk të shoh dot!

Masimo Morati u detyrua të tërhiqej nga Interi, edhe pse mbetet një tifoz special i zikaltërve.…

Murinjo shpërthen: Kush është djali i mirë këtu? Ai është kthyer në një kukull!

Zhose Murinjo është kthyer dhe një herë tjetër në qendër të vëmendjes, me portugezin që në…

Zbërthehet Murinjo: Jo vetëm Pogba përgjegjës, nder që punova me Benzeman!

Zhoze Murinjo është në kërkim të një punë të re që nga shkrakimi nga Mançester Junajtid.…

Tre alternativa për stolin e Juves, propozimi i fundit intrigon jo pak

Maks Alegri është drejt largimit dhe tre janë alternativat e Juventusit. Shanset e rikthimit të Antonio…

Murinjo: Ajaksi luajti sikur kishte përballe Viteshen, në dreq filozofia!

Përmbysja e Totenhemit dhe shthurja e Ajaksit në pjesën e dytë e ka tërbuar Zhose Murinjon,…

Mesi i bind të gjithë, lëvdata nga “armiku” portugez

Askush nuk arrin t’i rezistojë madhështisë së lojës së Leo Mesit. Argjentinasi, në ndeshjen ndaj Liverpulit,…

Ish-lojtari i Realit: Murinjo na “vriste” të gjithëve

Emanuel Adebajor, edhe pse në një periudhë të shkurtër, ka luajtur me Realin e Madridit. Togolezi…

Murinjo: Ajaksi eliminoi ekipe “big”, ndërsa Totenhemi jo. Ja kush triumfon në fund

Zhoze Murinjo ka analizuar dy surprizat e bukura të Champions Ligës: Ajaksin dhe Totenhemin. Trajneri portugez…

“Zhoze ndryshon me Murinjon, sa keq që shumica njohin të dytin! Për lojtarët jam… bastard!”

Zhoze Murinjo nuk ka vendosur akoma për të ardhmen. Po përflitet prej kohësh për një rikthim…

Murinjo: Ja ku gaboi Solskjaer, Mesi “të vret” në atë lloj situate  

Zhoze Murinjo ka gjetur një mënyrë perfekte për të kaluar kohën tani që është pa ekip.…

Murinjo: Barcelona ose Juvja mund të eliminohet, ju shpjegoj pse!

Zhoze Murinjo është i dashuruar vetëm pas fitoreve, sidomos atyre në kompeticionin më të rëndësishëm për…

Murinjo nuk fshihet: Bundesliga të entuziazmon, më pëlqen… Dortmundi

Zhoze Murinjo po pret me padurim rikthimin në stol. “The Special One” është i dashuruar pas…

Murinjo paralajmëron Junajtid: “Old Trafford” një motiv më shumë për Mesin

Zhoze Murinjo ka komentuar përballjen e sotme midis Barcelonës dhe Mançester Junajtid. Ish-trajneri i “Djajve të…

Stoli i Interit, kushti i çmendur dhe Murinjo jashtë gare

Nëse Interi do të pranonte këtë kusht, ai do të parakalonte Alegrin

Në Francë janë të sigurt, zbulojnë të ardhmen e Murinjos

Zhoze Murinjo dëshiron rikthimin në Serie A. Portugezi drejtoi në mënyrë të suksesshme Interin për dy…

Prapaskenat e marrëdhënies me Pogba, zbrazet Murinjo

Zhose Murinjo dhe Pol Pogba e kanë dëshmuar tani se gëzojnë një marrëdhënie të nderë me…

E bujshme nga Franca, një emër i madh për stolin e Bajernit

Bajerni do të shpenzojë shumë në merkaton e verës. Brezi fitues po shkon drejt plakjes, disa…

Murinjo rikthehet në pankinë, “L’Equipe” zbulon të ardhmen e portugezit

Zhose Murinjo është padyshim një ndër trajnerët më të përfolur, i cili shpesh bën bujë edhe…

Van Gal “lumë”: nga titulli në Premier League, te Barcelona inferiore në Champions

Luis Van Gal është i drejtpërdrejtë. Trajneri holandez, i cili u pasua nga Zhoze Murinjo te…

Van Gal rikthehet të flasë për Junajtid: Ju tregoj ndryshimin midis Murinjos e Solskjaer!

Luis Van Gal është një ndër trajnerët më të njohur në botën e futbollit. Holandezi ka…

“Thumbimet” e Murinjos: Zidan i duhuri për Realin, por tani i nis karriera!

Zhoze Murinjo po pret me padurim rikthimin në stol. Portugezi u shkarkua në dhjetor nga Mançester…

Krenaria e Murinjos: Vetëm unë kam mposhtur Juventusin!

Zhoze Murinjo po shijon pushimet, po studion dhe po qetësohet. Një trajner nuk mund të qëndrojë…

Rikthimi i Zidan te Reali, Murinjo ka vetëm një fjalë

Largimi i Santiago Solarit nga drejtimi i Realit bëri që në media të qarkullonin shumë emra…

Fiksimi i Perezit për stolin, por ka një problem të madh!

Florentino Perez ka vetëm një dëshirë për stolin e Realit. Presidentit po i propozojnë trajnerë të…

Orakulli Murinjo: Çfarë fati Mançester Siti, do luajnë me Ajaksin ose Porton!

Zhoze Murinjo nuk dëshiron të nxitohet për t’u kthyer në stol. Portugezi po shijon pushimet, po…

Jetoi dy vite rresht në hotel, fatura e Murinjos do t’u shtangë

Gjatë qëndrimit për dy vite e gjysmë te Mançester Junajtid, Zhoze Murinjo mori një vendim që…

Murinjo flet hapur, një peng dhe “shkelje syri” për ish-klubin

Zhoze Murinjo u largua nga Mançester Junajtid pa u mbyllur gjysma e sezonit. Humbja me Liverpulin…

Murinjo: Rakitiç më i nënvlerësuari në botë, ka vetëm një “defekt”

Goli i Ivan Rakitiç do të mbahet mend gjatë nga tifozët e Barcelonës. Kroati i dhuroi…

“Perez e Bejl jashtë!”, tifozët e Realit kërkojnë një rikthim të bujshëm

Madridi është kthyer në një vullkan, që praktikisht ka shpërthyer pas dy disfatave të fundit në…

Ake rrëfen makthin te Çelsi: Po shkonte gjithçka vaj, por më shkatërroi… Murinjo!

Nathan Ake është një nga pikat më të forta të Burnemuthit dhe është pjesë e kombëtares…

Murinjo: Jam ende special, dua një klub si… Interi!

Zhoze Murinjo po qëndron pushim që nga dhjetori i vitit të kaluar, atëherë kur u shkarkua…

Murinjo: Do rikthehem, në klubin e radhës s’do kem konflikte të brendshme

Zhoze Murinjo u shkarkua pas dy vitesh e gjysmë nga detyra si trajneri i Mançester Junajtid.…

Murinjo: Unë trajner në Francë? Pse jo! Tani shoh rrallë ndeshje të Junajtid

Zhoze Murinjo ishte i ftuari i presidentit të klubit të Lilës, Zherard Lopez, në takimin që…

Junajtid me rekord të ardhurash, por Murinjo i ka marrë një shifër spektakolare

Mançester Junajtid i pagoi 22.3 milionë euro Zhoze Murinjos dhe stafit të tij kur e pushoi…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online