Browsing Tag

Ivan Rakitiç

Në avion për Francë, mesfushori katalanas drejt Parisit

Barcelonë ka një mesfushë të mbipopulluar dhe në “Camp Nou” flitet shpesh për largimin e një lojtari të këtij reparti. Ivan Rakitiç është një prej kandidatëve kryesorë për një transferim të mundshëm. Ajo që i shton edhe më shumë dyshimet…

Barçës i duhet të shesë, Junajtid i çmendur pas mesfushorit

Barcelonës i duhet të shesë dikë për të financuar blerjet e De Ligt dhe Grizman. Kutinjo është në plan të parë për t’u larguar, por për momentin nuk po ofrohet asnjë klub, që të jetë i gatshëm të paguajë shifrën e lartë të kartonit të…

Kalimi i Rakitiç tek Interi, mesfushori kroat flet hapur!

Lajmet se Ivan Rakitiç do të lërë Barcelonën për të kaluar në Milano me Interin kanë vërshuar vrullshëm këto ditë në të gjithë Evropën. Mediat shkruajnë se mesfushori është pranë zikaltërve. Lajmi është përforcuar edhe më shumë nga…

Deklarata homofobike, mediat i vërsulen lojtarit të Barcelonës

Një intervistë e dhënë në vitin 2012 është bërë shkak që futbollisti kroat Ivan Rakitiç të pushtojë mediet sportive botërore. Arsyeja e gjithë kësaj vëmendjeje është  një fjali që mesfushori i Barcelonës tha në lidhje me pikëpamjen e tij…

Jo vetëm Godin, Interi gjen përforcimin e radhës në La Liga

Humbja e papritur 4-0 kundër Liverpulit dhe mos kualifikimi në finalen e Champions Ligës ka lënë një shije të hidhur në kampin katalanas. Drejtuesit kanë vendosur të ndryshojnë në verë, ndërsa tifozët janë lodhur nga këto paraqitje të…

Transferimi i Rakitiç tek Interi, ja distanca mes palëve

Interi duket se është më afër blerjes së Ivan Rakitiç. Pasi dështoi në verë të transferonte Luka Modriç nga Reali i Madridit, zikaltrit tanimë janë pranë transferimit të një tjetër kroati dhe realisht të një lojtari cilësor që t'u bënte…

Barcelona nuk rinovon me Rakitiç, skonto dhe buzëqeshje

Ivan Rakitiç vazhdon të mbetet një nga objektivat kryesorë të Interit dhe drejtuesit e klubit zikaltër do të bëjnë maksimumin në verë për të siguruar shërbimet e mesfushorit. Gara për kroatin është e fortë, pasi për të interesohen dhe…

Interi hap thesin, 90 milionë euro për mesfushorin

Pasi tentoi gjatë gjithë verës për të siguruar shërbimet e Luka Modriç, Interi është gati të hidhet në sulm për një tjetër kroat. Dëshira e madhe quhet Ivan Rakitiç, i cili nuk ka rinovuar kontratën me Barcelonën dhe po mendon largimin.…

Rakitiç ka një kërkesë për Barcelonën, Interi shpreson

Barcelona ka siguruar shërbimet e Frenki De Jong, por holandezi nuk do të jetë i vetmi që do të zbarkojë në fund të sezonit në Katalunjë. Bashkë me të mund të vijë dhe Adrien Rabiot, me të cilin flitet se klubi spanjoll ka një akord.  Këto…

Mesazhi i presidentit ishte i qartë, Rakitiç drejt Serie A?

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu komentoi gjatë ditës së djeshme për shumë tema. Kreu i klubit katalanas u ndal dhe te rinovimi i Ivan Rakitiç, të cilit i përfundon kontrata me Barcelonën në verën e vitit 2021. “Do të ulemi…

Rakitiç: Interi është i uritur, por ne jemi Barcelona!

Mbrëmja e sotme na rezervon një supersfidë në “Camp Nou”, e vlefshme për grupin B të “UEFA Champions League”. Barcelona do të presë Interin në një duel që shihet mjaft i rëndësishëm në këtë grup, ku ndodhen dhe Totenhem e PSV. Lidhur me…

Qëndrimi te Barcelona, Rakitiç zbulon faktorët që e bindën

Ivan Rakitiç rikthehet të flasë, sërish për të ardhmen e tij, për refuzimin e ofertës së bërë nga PSG këtë verë, por edhe për arsyet e qëndrimit te Barcelona. Ai është i qartë në atë çka thotë: “Nuk ka ekip në botë që mund të më japë më…

Valverde “ngrin” PSG-në për Rakitiç, tani vendos… Barça

E ardhmja e Ivan Rakitiç është kthyer në një telenovelë. Të mirin të gjithë e duan dhe kroati është një objektiv i PSG-së. Deri më tani akoma Barcelona nuk ka marrë një ofertë zyrtare. Klauzola për largimin e nënkampionit të botës është 125…

Rakitiç kthehet në fiksim, 90 milionë € gati

Gjërat duket se janë serioze. PSG gjatë kësaj kohe ka studiuar pistën “Rakitiç”, pasi nuk dëshiron që të dështojë. Këtë verë shumë tratativa merkatoje nuk janë konkretizuar dhe francezët po punojnë me kujdes për të afruar mesfushorin kroat…

Barcelona në hall për Rakitiç, zhvillimet e fundit

Ivan Rakitiç është një nga lojtarët më të përfolur për të kaluar nga Barcelona te PSG-ja. Francezët këmbëngulin se duhet të afrojnë edhe një lojtar të rëndësishëm për mesfushën dhe kroati është emri që i tundon më shumë. Gjithsesi PSG…

PSG nuk dorëzohet, ka një plan milioner për Rakitiç

Ivan Rakitiç ndihet mirë te Barcelona, por PSG po tenton t’ia prishë mendjen. Francezët tentuar edhe Serxhio Buskuets, por kjo pistë është e mbyllur dhe tanimë objektivi kryesor është kroati. Katalanasit kanë në dorë të ardhmen e…

Mesfusha në “krizë”, PSG gjen zgjidhje te Barcelona

PSG hedh sytë nga Barcelona. Francezët janë në kërkim të një mesfushori dhe objektivi i tyre gjendet tek ekipi kampion i Spanjës. Jo një, por dy të tillë për të arritur të paktën te njëri prej tyre. Siç citon katalanasja “Sport”,…