Inter sërish në sulm për Rakitiç, 10 milionë euro po pengojnë transferimin

Lajmi i publikuar pak ditë më parë nga e përditshmja italiane “Gazzeta Dello Sport”, mbi interesimin e Interit për mesfushorin e Barcelonës Ivan Rakitiç, nuk ka qenë i pabazë. Tani ky interes po raportohet dhe nga mediet katalanase.

Së fundmi media spanjolle “El Mundo Deportivo” ka zbuluar detaje nga negociatat që po zhvillohen midis krerëve të klubeve. Zikaltrit kanë ofruar 35 milionë euro për kartonin e Rakitiç, ndërsa pala katalanase kërkon 45 milionë euro për kartonin e lojtarit.

Pas ndeshjes me Sevijën, Rakitiç u shpreh se ishte i lumtur në Barcelonë, por ky lajm nga media spanjolle konfirmon deklarata e lojtarit ishte asgjë më shumë se një lëvizje e mirëmenduar për të mbajtur mirë raportet brenda skuadrës dhe me tifozët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online