Browsing Tag

Hysaj

Rikthim në Beograd, Hysaj sërish kundër serbëve!

E kush e ka harruar atë natë të madhe të 14 tetorit të vitit 2014, kur Kombëtarja e Shqipërisë zbriste në Beograd për të zhvilluar një takim kualifikues për në Europianin e Francës. Sfida u ndërpre në mes, pasi tifozeria vendase nuk mundi…

Insinje shpëton Napolin, tani mendjen në… Serbi

Napoli ka mundur që të marrë pikë të plota në ndeshjen e javës së katërt ndaj Fiorentinës. Skuadra e Karlo Ançeltoti ka vuajtur jo pak, por në fund i është falur një goli të Lorenco Insinjes, i cili vetëm 12 minuta para fundit të kohës së…

Hysaj: Fitorja detyrim, tani mendja te Skocia!

Elseid Hysaj ka komentuar pas ndeshjes për “Supersport” fitoren me Izraelin. Mbrojtësi shkodran e thekson se tani duhet që skuadra të mendojë për ndeshjen e ardhshme ndaj Skocisë në Gllazgou. “Ishte e detyrueshme pas atyre ndeshjeve që…

Napoli zyrtarizon zëvendësin e Hysajt

Ashtu siç pritej Napoli ka nënshkruar me një mbrojtës të djathtë. Sot, Napoli ka arritur marrëveshja me Lilën për Kevin Malkuit, i cili mund të quhet pjesë e nënkampionëve të Italisë.  Karlo Ançeloti tani do të ketë një alternativë tjetër…

Hysaj nuk ia mbush syrin, De Laurentis flet për pasuesit

Presidenti i Napolit, Antonio De Laurentis, ka folur pa dorashka para mikrofonit të Radio “Kiss Kiss”. Krahu i djathtë i mbrojtjes është reparti që pritet të ketë një prurje të re, pra më shumë konkurrencë për Hysajn. Numri 1 i napolitanëve…

Hysaj ndryshon rol, Napoli i ofron rinovim milioner

Napoli nuk e lëshon Elseid Hysaj dhe hidhet në kundërsulm, sepse i ofron edhe rinovimin. Kështu raporton Gazzetta dello Sport, që tregon edhe skenarët e merkatos dhe planet e Napolit për mbrojtësin kuqezi. Aktualisht Napoli ka vetëm dy…

Sarri kërkoi Hysajn te Çelsi, e pohon menaxheri i shkodranit

U përfolën zëra të shumtë këto ditë se ish-trajneri i Napolit, Mauricio Sarri, mund të marrë Elseid Hysajn me vete te ekipi i tij i ri Çelsi. Vetë agjenti i lojtarit shqiptar i konfirmon këto zëra. Ai pohon se trajneri italian kërkon të…

Konkurrencë kolumbiane për Hysajn, arrihet marrëveshja…

Gjatë tri viteve të kaluara Elseid Hysaj ka qenë një titullar i padiskutueshëm në krahun e djathtë të mbrojtjes napolitane, por sezoni i ardhshëm do ta gjejë shkodranin me konkurrencë të freskët, Sipas medieve italiane “gjuetia” e…

Hysaj: Me Kosovën e kemi si derbi, më erdhi keq për Sarrin!

Mbrojtësi Elseid Hysaj ka dalë së bashku me trajnerin Kristian Panuçi në konferencën e zakonshme për shtyp. Mbrojtësi i Napolit ka komentuar takimin me Kosovën, por dhe ardhjen e trajnerit Ançeloti te Napoli. NDESHJA ME KOSOVËN - “Besoj…

Hysaj ndër më aktivët në Serinë A, rekord topash të prekur

Napoli është një ndër skuadrat më pak ‘italiane’ në Serinë A, për shkak të futbollit shumë sulmues dhe me pasime pa fund që ka aplikuar Sarri, aq sa edhe Pep Guardiola i ka bërë elozhe për lojën e bukur.Kjo ka favorizuar edhe Elseid Hysajn,…

Shumë zhurmë për asgjë, Hysaj nuk lëviz nga Napoli

Nga Italia deri në Angli, Elseid Hysaj muajt e fundit ka përfunduar herë te Juventusi e herë te Çelsi, ndërsa është thënë se e do edhe Zhoze Murinjo, por janë lajme që nuk kanë gjetur asnjëherë konfirmim zyrtar dhe Napoli nuk ka marrë asnjë…

Hysaj asnjë problem, në fushë në fundjavë

Elseid Hysaj nuk ka pësuar një dëmtim serioz në miqësoren kundër Norvegjisë, edhe pse u mendua se goditja në gju do ta linte jashtë për ndeshjen e radhës në kampionat me Napolin. Mbrojtësi kuqezi ka telefonuar drejtuesit për të…

Një klub tremb Napolin, gati rinovimin për Hysajn

Napoli është në garë për titull në Serinë A, por ndërkohë mendon edhe për të ardhmen, sepse ka rinovuar me mbrojtësin Kirikesh dhe mesfushorin Alan, pa u vendosur asnjë klauzolë në kontratë për prishjen e saj. Tani Napoli do të…

Hysaj: Short shumë i mirë, nuk i druhemi askujt

Mbrojtësi i kombëtares sonë, Elseid Hysaj, është shprehur entuziast për shortin në Nations League, ku do të ndeshemi me Izraelin e Skocinë. “Tani po luajmë shumë mirë me të gjitha skuadrat, nuk ka më diferenca në paraqitjet tona, me të…

Hysaj, dritë dhe hije në fitoren e Napolit

Napoli fitoi në fushën e Xhenoas 3-2, duke rimarrë kreun e Serisë A, në një ndeshje ku heroin e bëri i zakonshmi Mertens, autor i dy golave e gjysmë (një autogol nga Xhenoa). Ndërkaq, në votimet e medieve italiane pas ndeshjes, Elseid…

Napoli pa frena, Hysaj notë pozitive

47 minuta, 3 gola Kaliarit dhe në krye, në pritje të Atalanta-Juventus. Napoli ka mposhtur pas asnjë problem 3-0 sot Kaliarin, me një paraqitje perfekte dhe pa asnjë sforcim. Hamshik që në minutën e katërt gjeti golin dhe më pas u bë e…

40 milionë për Hysajn, por Napoli…

Para pak ditësh Gazzetta dello Sport publikoi pagat e Serisë A dhe nuk mund të mos bënte përshtypje paga e Elseid Hysajt, i cili merrte më pak se 1 milion euro në sezon, edhe pse verën e shkuar u bë fakt zyrtarizimi i rinovimit me rreth 1.5…

Versioni familjar i Hysajt, e zbulon e fejuara

Fiorenza Lekstakaj është e fejuara e Elseid Hysajt, një bukuroshe e shpallur “Miss Shqipëria” në vitin 2013. Si zakonisht, mediat në Itali ndjekin nga afër yjet e Serisë A dhe një prej tyre është edhe Elseidi, një personazh interesant,…

Prapaskena/ Agjenti: Elseidi refuzoi Juventusin!

Elseid Hysaj e ka pasur një mundësi të madhe që gjatë kësaj vere të transferohet te kampioni i Italisë, Juventusi.P or, mbrojtësi i djathtë i Kombëtares shqiptare ka refuzyar këtë mundësi pasi ka dashur të qëndroj në Napoli. Këtë e ka…

Hysaj: Disiplina duhet, edhe Belgjika dënoi Naingolanin

Mbrojtësi Elseid Hysaj, tashmë një “veteran” në kombëtaren tonë, ka dalë sot para medieve në krah të Armando Sadikut. Për shkodranin ndeshjet me kombëtaren nuk janë kurrë një barrë në aspektin fizik, ndërsa shpreson që tifozët të jenë në…

Mediat italiane “fundosin” Hysajn, por i kuqi nuk ishte

Dje nisi Seria A dhe nuk pati surpriza për sa u përket rezultateve: fituan Juventusi e Napoli, pa probleme. Megjithatë, lajmi i ditës ishte debutimi i teknologjisë VAR, që i dha një penallti Kaliarit në Torino. Arbitri Mareska u…

Napoli e nis mbarë, Hysaj jo

Napoli i ka bërë një nisje perfekte kampionatit, sepse pas triumfit në Champions league kundër Nicës, sot në mbrëmje fitoi 3-1 në Verona. Një ndeshje  e dominuar totalisht nga jugorët, që në minutën e 32-të u ndihmuan nga një autogol i…

Agjenti i Hysajt përjashton kalimin te Juvja

Agjenti i mbrojtësit të kombëtares sonë Elseid Hysaj ka hedhur poshtë lajmet se mbrojtësi i Napolit do të largohet nga ky ekip. Mediat italiane kanë raportuar për një interesim të Juventusit për të, por duke folur për radion “Radio Crc”,…

Edhe Juve tenton Hysajn, Napoli thotë “jo”

Pasi i mori Hamshik para dy vitesh dhe sulmuesin kryesor Higuain vjet, Juventusi duke se synon t’i “vjedhë” edhe ndonjë yll tjetër Napolit këtë verë. Corriere del Mezzogiorno shkruan se është Elseid Hysaj synimi i ri i klubit bardhezi,…

Ofensiva e re, Napoli refuzoi Bajernin dhe Interin për Hysajn

“Sport Ekspres” mëson prapaskenat. Zikaltrit dhe kampionët e Gjermanisë kishin ofruar deri në 30 milionë euro, por De Laurentis ka thënë “jo. Shkodrani qëndron për titullin, por e ardhmja… Anton Cicani “Do të qëndroj, s’kam asnjë…

Hysaj bëhet biond, në Itali plas gallata

Elseid Hysaj është bërë biond. Në teori, nuk duhej të përbënte ndonjë lajm për të vënë duart në kokë, por në botën moderne, atë të rrjeteve sociale, gjithçka përbën lajm. Në Itali janë habitur nga pamja e re e Hysajt, aq sa në rrjetet…

Autogolat e Sadikut dhe Hysajt me spotet politike

“Ia dedikoj dy golat e mi në Izrael numrit 2 në fletën e votimit dhe Edi Ramës”. Një frazë që edhe fanatikët dhe adhuruesit më të mëdhenj nuk ia falin Armando Sadikut. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është i jashtëzakonshëm në fushë, por…

Kombëtarja politizohet, edhe Hysaj në fushatë

Politika dhe sporti tashmë duket se nuk janë më dhe aq larg njëra tjetrës. Vetëm para pak orësh sulmuesi Armando Sadiku, deklaroi mbështetjen e tij ndaj Partisë Socialiste, duke u bërë pjesë e fushatës elektorale. Nga Elbasani në Shkodër,…

Hysaj, Strakosha e Berisha, rritet sërish vlera në treg

Kombëtarja është në krizë, por disa nga lojtarët e Shqipërisë janë në moment të artë në aspektin personal. Siti i specializuar në tregun e futbollit, “transfermarkt.de”, që përcakton një vlerë të përafërt në treg për çdo futbollist, bazuar…