Hysaj: Duhet të përmirësohemi, mbrojtja është ajo e vitit të shkuar

0

Elseid Hysaj ka komentuar për mediat italiane menjëherë pas humbjes që skuadra e tij pësoi me Sampdorian. Mbrojtësi kuqezi ka theksuar se skuadra gaboi në pjesën e parë dhe kundërshtari i shfrytëzoi maksimalisht ato mundësi që pati.

Po ashtu shkodrani synon që të evitojë presionin, duke vënë në dukje faktin se në repartin e tërhequr gjithçka është si një vit më parë, por ekipi po punon shumë që të përmirësohet akoma dhe më shumë.

“Në pjesën e parë bëmë një ndeshje shumë të dobët dhe bëmë shumë gabime dhe kundërshtari i shfrytëzoi ato momente. Ne duhet të ishim më agresiv  dhe më mirë të vendosur në fushë. Nuk duhet harruar që jemi vetëm në javët e para dhe kemi një trajner të ri”.

“Jo vetëm ne, por dhe skuadrat e tjera kanë shfaqur probleme. A kemi probleme në mbrojtje? Jo, nuk mund ta them këtë. Ne kemi të njëjtën vijë mbrojte si edicionin e shkuar. Ne duhet të gjejmë menjëherë se ku po gabojmë dhe të përmirësohemi menjëherë. Synimi ynë është që të fitojmë çdo ndeshje”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.