Sarri kërkoi Hysajn te Çelsi, e pohon menaxheri i shkodranit

0

U përfolën zëra të shumtë këto ditë se ish-trajneri i Napolit, Mauricio Sarri, mund të marrë Elseid Hysajn me vete te ekipi i tij i ri Çelsi. Vetë agjenti i lojtarit shqiptar i konfirmon këto zëra. Ai pohon se trajneri italian kërkon të marrë në Angli mbrojtësin shqiptar.

Sarri dhe Hysaj punuan së bashku te Napoli për 3 sezone dhe mesa duket ky bashkëpunim ka qenë i suksesshëm në sytë e trajnerit, duke kërkuar vazhdimin në aventurën e tij të re në Premier Ligë.

Për radio “Kiss-Kiss” në Napoli menaxheri i lojtarit të Kombëtares sonë u shpreh: “Le të themi se ai mund t’i ishte bashkuar Sarrit”.

Gjithashtu, përsa i përket mënyrës se si ndihet klienti i tij nën urdhrat e trajnerit të ri Ançeloti, menaxheri u shpreh se tashmë Hysaj duhet të përshtatet me mënyrën e re sulmuese të lojës, ndryshe nga ajo e Sarrit që ishte më mbrojtëse.

E ardhmja e shkodranit është ende në pikëpyetje, nëse do të vazhdoj apo jo tek Napoli. Kjo gjë do të merret vesh pasi palët të bisedojnë sërish mbi këtë temë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.