Browsing Tag

Hysaj

Hysaj: Nuk jemi larg Juventusit

Mbrojtësi i Napolit dhe kombëtates shqiptare, Elseid Hysaj, ka folur në prag të sprintit final me Romën, në garën për vendin e dytë. Për Hysajn vendi i dytë është i arritshëm: "Jemi tërësisht të përqendruar te ndeshja në Torino -…

Hysaj-Junajtid, rikthehen zërat

Elseid Hysaj, kapiteni i Shqipërisë në miqësoren kundër Bosnje-Hercegovinës, mbetet në qendër të zërave të merkatos, pasi shumë klube e vëzhgojnë. Sot goal.com raporton se Mançester Junajtid është bindur përfundimisht dhe në verë do të…

Hysaj ia del, titullar ndaj Juves

Të dielën luhet Napoli-Juventus, një ndeshje që pritet me interesim të jashtëzakonshëm në Napoli, ku shpresojnë te fitorja të paktën për të mbrojtur vendin aktual në renditje, pa harruar hakmarrjen e madhe ndaj “tradhtarit” Gonzalo Higuain.…

Hysaj: Ëndërroj të bëhem kapiten

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysdaj, ka dalë në konferencë për shtyp së bashku me trajnerin De Biazi, duke folur në lidhje me ndeshjen e nesër ndaj Bosnje-Hercegovinës, por edhe për çështjen e shiritit të kapitenit, pasi në…

Ngushëllimi i Hysajt, fitoi derbin me Insinjen

Mbrojtësi Elseid Hysaj ka mbuluar mjaft mirë në krahun e tij shokun e ekipit te Napoli Lorenco Insinje, aq sa në fund sulmuesi ishte ndër më të dobëtit në fushë. Shkodrani në deklaratën e tij pas ndeshjes ka “shigjetuar” sulmin dhe mungesën…

Agolli mungon në Izrael, kush do të jetë kapiteni?

Kapiteni Ansi Agolli ka marrë një karton të verdhë ndaj Italisë, që do ta lërë jashtë në sfidën ndaj Izraelit, në qershor. Kështu, Xhani de Biazi do të duhet të zgjedhë një tjetër kapiten për këtë sfidë dhe favoriti është Mërgim Mavraj,…

Hysaj: Gati për Italinë, nuk ndihem i lodhur

Elseid Hysaj ka dalë sot para gazetarëve në Durrës dhe ka folur për ndeshjen e së premtes kundër Italisë, një derbi personal për mbrojtësin e Napolit: “Besoj që do të jemi gati dhe do të jetë një ndeshje e bukur si për ne ashtu edhe për…

De Biazi “thumbon” Sarrin për Hysajn!

Përgjatë konferencës së djeshme për shtyp, Xhani de Biazi, në lidhje me gjendjen e futbollistëve të grumbulluar, ka përmendur rastin e Hysajt, që në ndryshim nga të tjerët, që kanë pah hapësira, luan shumë. Një mesazh i teknikut kuqezi që i…

Hysaj kërkon stadiumin plot: Duhen pikë!

Elseid Hysaj e njeh mirë Serinë A dhe kombëtaren italiane, me disa lojtarë “axurrë” që i ka shokë skuadre e shumë të tjerë që i has çdo javë. Shkodrani ka mbërritur në Tiranë dhe duke folur për Top Channel, tregohet optimist për ndeshjen…

Napoli kalon në Empoli, Hysaj nuk shkëlqen

Napoli ka arritur të fitojë sot në Empoli, një fushë që ka qenë një tabu vitet e fundit, Suksesi 3-2 duhej të ishte shumë më i thjeshtë, duke parë si shkuan punët, por në fund Napoli rrezikoi shumë. Pjesa e parë ishte perfekte, me dy gola…

Hysaj bën figurë të keqe, Berisha dhe Atalanta mahnitin

E pabesueshme, Napoli është mundur në fushën e vet 2-0 nga Atalanta, që vazhdon gtë mahnitë Italinë. Skuadra bergamaske luajti një ndeshje perfekte, duke bërë gjithçka në mënyrën e duhur dhe duke marrë 3 pikë që krejt papritur e…

Hysaj, katër muajt e fundit me Napolin?

“Sezoni do edhe katër muaj që të mbyllet, ndaj nuk është diskutim për t’u bërë tani, edhe pse duhet të theksoj se Elsi luan në një klub të madh”... Mario Xhiufredi, agjenti i Hysajt, vazhdon të diskutojë mbi të ardhmen e mbrojtësit…

Cirku Zeman ka nisur, Memushaj dy asiste

Peskara është kujtuar vonë dhe me shumë mundësi do të zbresë në Serinë B, por ardhja e Zdenek Zemanit në drejtim ka ndryshuar gjithçka si me magji. Trajneri i famshëm, simbol i lojës sulmuese dhe golave pa fund, ka debutuar sërish te…

Hysaj në “Bernabeu”, sot e vëzhgon edhe Barcelona

E ardhmja e Elseid Hysajt mund të jetë Barcelona. Lojtari është shumë afër kalimit te gjigantët spanjollë që prej kohësh, kanë probleme me repartin e mbrojtjes. Dëmtimi i rëndë i Aleish Vidal ka bërë që katalanasit të mos kenë një…

Zërat e merkatos dhe lodhja, Hysaj në moment tranzicioni

Efekti “boomerang”. Arma e të rinjve kthehet shpesh mbrapa, me pasoja ndonjëherë tronditëse. Një medalje me dy anë që ndonjëherë kundërveprojnë, duke nxjerrë  në pah “pro” dhe “kundër” të lidhur me lojtarët “nën moshë”, pra ende pa përvojën…

Hysaj ishte i Lacios, por…

Mauricio Sarri është trajneri që e ka bërë Elseid Hysajn një ndër mbrojtësit më të mirë në Europë, duke e rritur tek Empoli dhe duke e marrë më pas me vete te Napoli. Megjithatë, marëdhënia mes tyre mund të ndërpritej dy sezone më parë,…

Interi ndjek Hysajn!

E bujshme, por e vërtetë: edhe Interi hyn në garë për Elseid Hysajn. Ndeshja direkte Napoli-Inter është ndjekur nga drejtues e skautë të Interit dhe ka qenë reklama më e mirë për shkodranin. “Sport Ekspres” ka arritur të zbulojë prapaskenat…

Napoli me 5 yje, Hysaj gjithashtu

Një Napoli perfekt, me një Mertens në formë spektakolare (3 gola), shpartalloi sot Kaliarin 5-0 në Sardenjë, në një ndeshje të dominuar tërësisht nga skuadra e drejtuar nga Maurico Sarri. Gjithçka e lehtë, sepse Kaliari rezistoi vetëm 35…