Browsing Tag

Hazard

VIDEO | Hazard debuton me humbje, Reali merr leksion nga Bajerni

Real Madrid dhe Bajern Mynih kanë zhvilluar miqësoren e parë në  SHBA në kuadër të turneut “International Champions Cup”. Zinedin Zidan hodhi për herë të parë në fushë blerjet e merkatos së verës si Hazard, Joviç, Kubo dhe Rodrigo, por në…

ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid tani ka marrë formë zyrtare. Në një komunikatë të nxjerrë para pak minutash klubi madrilen ka njoftuar është gjetur marrëveshja me Çelsin dhe…

Sarri konfirmon Juventusin: Napolin e dua shumë, por…

Bashkëpunimi midis Mauricio Sarrit dhe Çelsit pritet të mbyllet gjatë ditëve në vazhdim. Tekniku italian do të rikthehet në Itali, ku do të vihet në drejtim të Juventusit. Në intervistën e dhënë pak minuta pas triumfit në finalene “Europa…

Eden Hazard del hapur: Mirupafshim!

Çelsi ka fituar Europa League dhe si zakonisht, Eden Hazard ishte protagonist absolut, duke shënuar 2 gola në fitoren 4-1 kundër Arsenalit. Pas triumfit në Baku, ylli belg foli për BT Sport, duke dalë hapur në lidhje me të ardhmen e tij…

Hazard dhe e ardhmja, Sarri lëshon deklaratën domethënëse

Trajneri i Çelsit Mauricio Sarri ka deklaruar se shpresa e tij është që Eden Hazard të qëndrojë te Çelsi, por nga ana tjetër e pranon se vendimi është i lojtarit dhe duhet respektuar. Pas barazimit 0-0 në fushën e Lester Sitit, me të…

VIDEO: Rinovimi ende në ajër, Hazard jep përgjigjen epike

Eden Hazard është lojtari më i përfolur në Premier League, pasi për yllin belg, ka një interesim të madh nga Reali i Madridit. Përveç kësaj, Hazard nuk ka rinovuar ende me Çelsin dhe mbetet një nga temat më të nxehta të kampionatit anglez.…

“Aromë” divorci, ikën Hazardi i parë nga Çelsi

Skuadra e Çelsit, iu besoi të tre vëllezërve Hazard disa sezone më parë. Thorgan, Eden dhe Kilian nënshkruan për Blutë e Londrës dhe siç flitej në mediat britanike, gjithçka u bë vetëm që të arrihet te firma e Eden Hazard. Thorgan dhe…

Hazard drejt Realit, Higuain: I uroj fat!

Gonzalo Higuain ka luajtur për Realin e Madridit nga viti 2006 deri në vitin 2013, ku ka shënuar 121 gola në 264 ndeshje. Tashmë, sulmuesi argjentinas mbron ngjyrat e Çelsit dhe ka folur pikërisht për një transferim të mundshëm të Eden…

Sarri: Hazard largohet nëse do, por jo me atë çmim…

Çelsi fitoi derbin ndaj Uest Hemit, por me mire le të themi Hazard e fitoi derbin, sepse ishte mbrëmja perfekte e belgut, një lojtar në kulmin e karrierës, i cili bën atë që dëshiron në fushë dhe tashmë po mendon të ndërrojë kampionat, për…

Marrëveshja me Realin, flet Eden Hazard

Prej muajsh përflitet për largim nga Çelsi dhe Eden Hazard u ka dhënë vetë shkas spekulimeve, për shkak se refuzon të rinovojë rinovimin e kontratës. Çelsi është nën presion të madh, sepse në verë mund të detyrohet të mos kryejë asnjë…

Dortmundi “lëviz gurët”, gjendet pasuesi i Pulisiç

Kristian Pulisiç do të largohet së shpejti nga Borusia e Dortmundit. Zyrtarët e klubit e kanë bërë të qartë se lojtari nuk është më në planet e klubit. Krisja mes palëve filloi gjatë muajve të verës, kur Pulisiç refuzoi ofertat e…

Ideja “e çmendur”, Reali nuk heq dorë nga Hazard

Real Madrid nuk ka arritur që ta zëvendësojë largimin e Kristiano Ronaldos. Kampionët në fuqi të Europës synojnë që të afrojë belgun për të “harruar” portugezin. Normalisht nuk do të jetë e lehtë, pasi Çelsi kërkon që ta shfrytëzojë këtë…

Formacioni i javës në Angli, surpriza është një shqiptar

Kampionati anglez konsiderohet si më i forti ndër 5 ligat elitare në Europë. Sigurisht që për të qenë pjesë e 11 më të mirëve duhet që të shkëlqesh në një ndeshje. Ajo që bie në sy është se në 11-shen e përzgjedhur nga “Sky Sports” rezulton…

Ideja e çmendur, Reali ofron dy lojtarë për Hazardin

Real Madrid po e vuan shumë mungesën e një lojtari në sulm. Largimi  Ronaldos dhe mos zëvendësimi në mënyrë dinjitoze i tij, ka krijuar një problem të madh, çka po shihet dhe në mungesën e rezultateve. Fiksimi i Florentino Perez është Eden…

Eden Hazard i bindur: Duhet të fitojmë Europa Ligën!

Eden Hazard po kalon një moment të mirë dhe është një nga më të spikaturit tek Çelsi. Sulmuesi belg ka treguar në Belgjikë. Në një prononcim për “Sportbible” ka theksuar se në Premier Ligë luajnë lojtarët më të mirë në botë. Po ashtu…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online