“Galaktiku” i parë për Realin, ja kur prezantohet ylli belg

Real Madridi ka arritur akordin me yllin belg te Çelsit, Eden Hazard. Sulmuesi 28-vjeçar pritet të jetë njeriu që do të zëvendësojë Kristiano Ronaldon në “Bernabeu” dhe të gjithë tifozët madrilenë po presin me padurim prezantimin e tij.

Siç zbulohet nga AS, Eden Hazard do të prezantohet me fanellën e Realit ditën e hënë, pak ditë pas përfundimit të finales së Europa League, që luhet mes Çelsit dhe Arsenalit. Mësohet se Reali ka paguar plot 130 milionë euro për shërbimet e Hazard, që shpeshherë ka thënë publikisht se ëndërron një kalim te Reali.

Edhe rikthimi i Zinedin Zidan në krye të “Galaktikëve” ka ndikuar në vendimin e yllit belg, që do të jetë dhe blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit kryqytetas spanjoll.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online