VIDEO | Bajerni e nis mbrapsht, Superkupa i takon Dortmundit

Borusia Dortmund e nis në mënyrën më të mirë të mundshme sezoni e ri duke siguruar…

Nga Prishtina në Bundesligë, transferimi i bujshëm drejt finalizimit

Një lëvizje e papritur drejt finalizimit

Bajerni e mbyll në SHBA, Kovaç rikthen në stërvitje talentin shqiptar

Bajerni i Mynihut i ka dhënë fund fazës përgatitore në SHBA dhe është rikthyer në Gjermani…

Legjenda Hënes jep sinjale largimi, ja kur do vendos

E ardhmja a Uli Hënes si president i Bajernit është drejt fundit. Legjenda e klubit bavarez…

“Shqiptar për shqiptar”, talenti Dajaku debuton te Bajerni

Sulmuesi 18-vjeçar Leon Dajaku ka debutuar me ekipin rezervë të Bajernit në ndeshjen hapëse të Bundesliga.3…

Shans i artë për Podolskin, pranë rikthimit në kombëtaren gjermane

Lukas Podolski është shumë pranë rikthimit në kombëtaren gjermane. Mëngjarashi mund të përzgjidhet si një ndër…

Rumenige: Champions-i na vështirësohet vit pas viti, tifozët harrojnë diçka

Drejtori ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumeninge, është ndalur të flasë për medien gjermane “Sport1” në lidhje…

Sane dhe Pepe jashtë planit, Bajernin e tundon një holandez

Bajerni i Mynihut u tërhoq nga bisedimet për Leroi Sane dhe Nikolas Pepe. I pari u…

Bajerni në telashe, statistika nxjerr zbuluar kampionët

Bajerni i Mynihut largoi jo pak lojtarë gjatë muajve të fundit. Përveç emrave të mëdhenj, Roben,…

Goditje e bujshme, kampioni i botës rikthehet në Gjermani

Bundesliga e sezonit tjetër do të ketë një kampion bote më shumë. Bëhet fjalë për mbrojtësin…

Lëv zbulon pasuesin, dy kandidatë për stolin e Gjermanisë

Në historinë e kombëtares gjermane do të mbajmë mend një epokë, atë të Hoakim Lëv. Megjithatë,…

VIDEO | Gjermania nuk ia del, Spanja “sundon” Europën

Spanja është shpallur fituese e Europianit U21. Skuadra iberike mundi në finale 2 – 1 Gjermaninë.…

VIDEO | Spanja shënon sërish, Gjermania e dorëzuar

Spanja U21 është vetëm pak minuta larg shpalljes kampione e Europës. Iberikët kanë ccuar shifrat në …

Adidas ka një dhuratë për Bajernin, fanella e re është klas

Kompania e njohur e veshjeve sportive, Adidas, ka ndryshuar dizajnin e fanellës e dytë të Bajernit…

VIDEO | Gjermania në finale, Rumania shkërmoqet për 45 minuta

Gjermania U21 dhe Rumani U21 u përplasen sot në gjysmëfinalen e parë të Euro2019. Të dyja…

Rexhbecaj: Gjermaninë e ëndërroj akoma, i detyrohem shumë këtij kombi

Mesfushori i lindur në Prizren, Elvis Rexhbecaj, ka qenë një ndër zbulimet e sezonit e futbollit…

VIDEO | “Biskota” kënaq Francën dhe Rumaninë, paqe në Kroaci-Angli

Franca dhe Rumania janë ndalur në një barazim 0 – 0  në ndeshjen e fundit të…

VIDEO | Gjermania e mbyll në krye, Valdshmidt një makineri golash

Gjermania U21 e ka mbyllur në vend të parë fazën e grupeve të Europianit të 21-vjeçarëve.…

PSG nën presion nga UEFA, talenti shitet në Gjermani

PSG ka hasur jo pak probleme me UEFA-n gjatë muajve të fundit. Shumat kolosale që kampionët…

VIDEO | Fitore tenistike e Gjermanisë, shpartallon Serbinë me 6 gola

Gjermania U21 u përball me bashkëmoshatarët e Serbisë në një sfidë ku i duhet fitorja. Që…

Lotar Mateus, vizitë speciale te skuadra e Prishtinës

Klubi i futbollit Prishtina ka pritur sot një vizitor shumë të veçantë. Ish-kampioni i botës me…

VIDEO | Gjermanët nuk falin, Europiani fillon me tris

Përfaqësuesja U21 e Gjermanisë nuk ka zhgënjyer në ndeshjen e parë në Europiani U21. Kampionët në…

Bajerni largon 3 lojtarë, e ardhmja e Shabanit ende pezull

Bajerni i Mynihut është një ndër klubet model përsa i përket anës menaxheriale, por kampionët e…

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që…

VIDEO | Italia rikthehet e frikshme, spektakël “axurr” në Athinë

Italia ka zhvilluar ndeshjen më të mirë të epokës Mançini mbrëmjen e sotme në Athinë ndaj…

Reja ndryshoi fushën stërvitore, menaxheri i hotelit zbulon kërkesat e italianit

Kombëtarja shqiptare ndodhet prej disa ditësh në Frankfurt, ku po përgatitet për ndeshjet e kualifikueseve të…

Nga amator në majën e futbollit gjerman, rrëfehet Klaus Gjasula

Futbollisti shqiptar, Klaus Gjasula, ishte pjesë e suksesit të pabesueshëm të skuadrës së Paderborn. Mesfushori me…

Gjest i madh i Bajernit, shpëton klubin e njohur gjerman nga dënimi

Kaizerlautern një emër i madh i futbollit gjerman është në një situatë të vështirë financiare. Klubi…

Historike | Union Berlin prek për herë të parë Bundesligën, bie Shtutgarti

Klubi i Union Berlin ka arritur një sukses historik, duke siguruar kalimin në elitën e futbollit…

VIDEO | Mavraj dhe Ingolshtadi në festë, fitore e artë për mbijetesën

Ingolshtadi është shumë pranë arritjes së objektivit mbijetesë falë fitores së sotme në takimin e parë…

“Nuk kemi topa, por dimë si të luajmë me to”, mesazh i fortë sensibilizues nga futbollistet gjermane

Po afron Kupa e Botës për femra dhe natyrisht interesi është i madh në kombet që…

Ç’kurorëzohet Krasniqi, Uldedaj mbron me sukses titullin

Boksieri shqiptar Robin Haxhi Krasniqi nuk ka mundur të mbrojë titullin e tij si kampion i…

Boksierët shqiptarë “pushtojnë” Gjermaninë, Krasniqi dhe Uldedaj rikthehen në ring

Dy boksierët shqiptarë Robin Krasniqi dhe Jurgen Uldedaj rikthehen në ring të shtunën e 11 majit.…

Legjionari i harruar, Klaus Gjasula dhe Paderborni drejt elitës së Gjermanisë

Mesfushori shqiptar Klaus Gjasula  po zhvillon një sezon të shkëlqyer te skuadra e Paderbornit në  Bundesligën…

Nuk shkoi në kursin e gjermanishtes, Shalke pezullon mesfushorin

Shalke po përjeton një sezon të tmerrshëm. Ekipi nga Gelsenkirshen rrezikon rënien nga Bundesliga dhe për…

Muslija: Idhulli im është Mesi, ju tregoj objektivat për të ardhmen

Futbollisti i Hanoverit, Florent Muslija, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka…

Fenomeni Rashica, agjenti Altin Lala tregon hapin e ardhshëm

Altin Lala mbetet i pandarë nga bota e futbollit. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, sot agjent lojtarësh,…

Kovaç: Ja pse nuk bëmë merkato të fuqishme! Haverc një yll i së ardhmes

Trajneri i Bajernit, Niko Kovaç, ka dhënë një intervistë për medien gjermane “Sport Bild”, ku ka…

“Tërmet” në futbollin gjerman, kreu i federatës jep dorëheqjen

Kreu i Federatës Gjermane të Futbollit, Rajnhard Grindel, ka dhënë ditën sotme dorëheqjen nga ky post.…

Lahm tregohet ambicioz, synon “fronin” e futbollit gjerman

Presidenti i Federatës gjermane të futbollit, Rajnhard  Grindel, pritet të japë dorëheqjen pas tri vitesh nga…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online