Boksierët shqiptarë “pushtojnë” Gjermaninë, Krasniqi dhe Uldedaj rikthehen në ring

0

Dy boksierët shqiptarë Robin Krasniqi dhe Jurgen Uldedaj rikthehen në ring të shtunën e 11 majit.

Eventi do të zhvillohet në qytetin e Magdeburgut, ndërsa organizimi kryhet nga “SES Boxing” një kompani e drejtuar nga promotori i famshëm gjerman Ulf  Shtajnfort, i cili ka nën menaxhim dy atletët shqiptarë.

32-vjeçari Krasniqi, i cili ka një rekord prej 49 fitoresh (17 nokaut) do të ndeshet me gjermanin Stefan Hertel, ndërsa lezhjani Uldedaj i pamposhtur (Uldedaj) do të ketë përballë polakun Kristof  Tvardovski, i cili vjen me një rekord prej 6 fitoresh dhe një humbje.

Robin Krasniqi
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.