Goditje e bujshme, kampioni i botës rikthehet në Gjermani

0

Bundesliga e sezonit tjetër do të ketë një kampion bote më shumë. Bëhet fjalë për mbrojtësin gjerman Erik Durm. 27-vjeçari mbylli kontratën me anglezët Hadërsfilld dhe tanimë është një lojtar i lirë.

“Bild” raporton se mbrojtësi ka arritur marrëveshjen me Ajntrahtin e Frankfurtit dhe zyrtarizimi e vizitat mjekësore priten të kryhen ditën e nesërme.

RIO DE JANEIRO, BRAZIL – JULY 13: Miroslav Klose and Erik Durm of Germany celebrate with the World Cup trophy after defeating Argentina 1-0 in extra time during the 2014 FIFA World Cup Brazil Final match between Germany and Argentina at Maracana on July 13, 2014 in Rio de Janeiro, Brazil. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Kulmi i karrierës së Durm ishte viti 2014, ku Joakim Lëv e grumbulloi në Botërorin “Brazil 2014”. Që prej atij momenti futbollisti gjerman ka pësuar dëmtime të njëpasnjëshme, madje gjatë sezonit 2017/2018, Durm nuk luajti qoftë dhe një minutë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.