Lahm tregohet ambicioz, synon “fronin” e futbollit gjerman

0

Presidenti i Federatës gjermane të futbollit, Rajnhard  Grindel, pritet të japë dorëheqjen pas tri vitesh nga ky post në ditët në vazhdim.

Lajmi u raportua fillimisht nga “Spox”, ndërsa tani është konfirmuar nga thuajse të gjitha mediet e njohura në Gjermani. Kandidati favorit për të zëvendësuar 57-vjeçarin është Filip Lam.

Ish-mbrojtësi i Bajernit punon prej disa vitesh në adminitratën e federatës dhe është një figurë me mbështetje të gjerë nga i gjithi opinioni publik . Emërimi i tij në krye të institucionit qeverisës së futbollit gjerman do të përmirësonte ndjeshëm imazhin e federatës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.