Browsing Tag

Dortmund

VIDEO | “Pa dashje”, furi kritikash për veprimin e Kimish

Xhejdon Sanço ishte protagonisti i fitores 2 – 0 të Dortmundit  ndaj Bajernit në Superkupën e Gjermanisë. 19-vjeçari u detyrua të linte fushën duke çaluar pas një shkelje të këmbës nga Xhoshua Kimish. Ngjarja në fjalë ka shkaktuar shumë…

40 milionë euro nga Rusia, Dortmundi shet dy sulmuesit

Borusia Dortmund po finalizon shitjet e Andre Shyrrle dhe Maksimilian Filip. Dy futbollistët gjermanë kërkohen nga Dinamo e Moskës. Klubi rus ka pësuar një ringjallje misterioze dhe po inteston shuma të mëdha për t’u rikthyer në elitën e…

VIDEO | Liverpuli ende me pushime, Dortmund e mund në SHBA

Dortmund dhe Liverpul zhvilluan një miqësore në tokën amerikane, ku në fund të 90 minutave skuadra gjermane doli me kokën lart duke fituar ndeshjen me rezultatin 3 – 2. Jyrgen Klop përzgjodhi një skuadër me shumë emra të rinj, ndërsa…

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që këta dy klube kanë në kampioant. Drejtuesit e verdhezinvje janë në hapat e fundit të finalizimit të transferim të Mats…

Probleme me kontratën, Gëce i “shkel syrin” Premier Ligës

Mario Gëce është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën e Dortmundit dhe rinovimi, duket shumë larg. Mesfushori gjerman është lojtari i dytë më i paguar te verdhezinjtë, pas Marko Rojs, por drejtuesit e klubit kanë vendosur që t’i…

Aspak tolerancë, Dortmundi pa kapitenin në sprintin final

Dortmundi mori një humbje tronditëse ndaj Shalkes në derbi fundjavën që lamë pas, duke i dhënë një goditje të rëndë shpresave për titullin kampion. Përveçse humbjes, verdhezinjtë e mbyllen ndeshjen me nëntë lojtarë. Ulf dhe…

VIDEO | Mrekulli e Sanço-Gëce, Shalke përmbys gjithçka

Dortmundi dhe Shalke 04 vijën në pozicione të ndryshme në derbin e Vestfalisë. Verdhezinjtë kërkojnë fitoren për të vazhduar ndjekje e Bajernit, ndërsa “Blutë Mbretërorë” duan pikë për të shpëtuar nga rrëzimi një kategori më poshtë.…

Dortmundi, pa tre yje në sfidën e sezonit kundër Bajernit

Borusia e Dortmundit do të udhëtojë drejt Mynihut, pasi në “Allianz Arena”, do të luhet sfida e sezonit në Gjermani kundër Bajernit. Të besuarit e Lusien Favre janë në krye të renditjes, me dy pikë më shumë se Bajerni, por në rast se…

Dortmundi hedh sytë nga Milani, gati oferta për mbrojtësin

Borusia e Dortmundit ka si prioritet merkatoje blerjen e një mbrojtësi të majtë. Gjermani Marsel Shmelzer nuk jep garanci për të ardhmen, ndërsa i riu Ashraf Hakimi është në huazim nga Real Madrid dhe pozicioni i tij i preferuar është ai i…

Rojs: Jemi të aftë për të arritur të pamundurën!

Borusia e Dortmundit do të luajë mbrëmjen e nesërme ndeshjen e kthimit përballë Totenhemit, sfidë e vlefshme për fazën e 1/8-ave të Champions League. Shanset për të kaluar më tej për ekipin gjerman janë shumë të pakta, pasi takimi i parë…

VIDEO | Hap fals i Dortmundit, Bajerni gati të përfitojë

Borusia Dortmund i ka dhënë fund një ecuria prej shtatë ndeshjesh pa humbje në Bundesligë, teksa janë mundur 2 – 1 në transfertën kundër Augsburgut. Koreani Ji-Dong ishte autori i një dopiete për vendasit, ndërsa golin e nderit për…

VIDEO: Spektakël në Dortmund, triumfon Verderi i Rashicës

120 minuta, 6 gola, 8 penallti të gjuajtura dhe në fund, Verder Bremen në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë! Një ndeshje drithëruese ajo e luajtur sot në Signal-Iduna-Park, ku Dortmundi kryesues i Bundesligës është eliminuar nga Verderi…

Junajtid bën planet për në verë, synon “njeriun-asist”

Skuadra e Mançester Junajtid ka rilindur nën drejtimin e trajnerit Ole Gunar Solskjaer skuadra po shkëlqen dhe tani ëndërron për vendin e katërt. Natyrshëm që prioritet për djajtë e kuq është arritja e zonës Champions, por drejtuesit po…

Mesfushori i Dortmundit tundohet nga PSG, largimi shumë pranë

Borusia e Dortmundit po kalon një formë të shkëlqyer këtë sezon, si në kampionat, ku është kryesues, ashtu dhe në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, ka ende disa lojtarë të pakënaqur me këtë “Borusia të re” dhe një nga ta është Julian Vajgëll.…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online